سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

۲۳ میلیارد تومان به زیرساخت‌های شهرک‌های صنعتی اردبیل اختصاص یافت - خبر

 

 

۲۳ میلیارد تومان به زیرساخت‌های شهرک‌های صنعتی اردبیل اختصاص یافت

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل گفت: میزان برق مصرفی صنایع استان ۲۲ درصد افزایش یافته که این موضوع نشان دهنده رشد ۲۲ درصدی استان است که خوشبختانه در مقایسه با سایر استان‌ها شرایط مناسبی داریم.

۲۳ میلیارد تومان به زیرساخت‌های شهرک‌های صنعتی اردبیل اختصاص یافت
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، علی نظری‌شیخ‌احمد بعد از ظهر امروز در جلسه بررسی وضعیت صنایع کوچک و متوسط در اردبیل اظهار داشت: صنایع کوچک و متوسط به نوبه خود در راستای توسعه صنایع  در سطح کشور نقش مهمی ایفا می‌کنند که به همین منظور نیاز است توجه ویژه‌ای در این زمینه معطوف شود.
 
وی با اشاره به این که صنایع کوچک انعطاف‌پذیری بیشتری دارند بیان کرد: تحولات اقتصادی نیازمند پشت سر گذاشتن بحران‌های اقتصادی است و رسیدن به این هدف نیازمند ایجاد زیرساخت‌های لازم در شهرک‌های صنعتی است که در این زمینه آمادگی خود را برای حمایت از سرمایه‌گذاران اعلام می‌کنیم.
 
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل با اشاره به این که 17 شهرک و ناحیه صنعتی دولتی و 5 شهرک صنعتی غیردولتی در اردبیل مستقر است بیان کرد: ظرفیت‌های استان اردبیل به ویژه در بخش کشاورزی و گردشگری باید مورد توجه واقع شود و غفلت از بخش صنایع می‌تواند خسارت جبران‌ناپذیری را به بخش اقتصادی استان تحمیل کند.
 
نظری‌شیخ‌احمد تصریح کرد: میزان برق مصرفی صنایع استان 22 درصد افزایش یافته که این موضوع نشان دهنده رشد 22 درصدی استان است که خوشبختانه در مقایسه با سایر استان‌ها شرایط مناسبی داریم که این مسئله زمینه‌ساز توسعه استان در بسیاری از حوزه‌ها است.
 
وی اظهار کرد: در حال حاضر 80 درصد واحدهای تولیدی مستقر در شهرکها و نواحی صنعتی استان فعالیت دارند و علی‌رغم شرایط حاکم اقتصادی در استان و وضعیت نابسامان اقتصادی شاهد رشد صنایع هستیم که این مسئله برای ما بسیار حائز اهمیت بوده است که امیدواریم مورد توجه واقع شود.
 
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل بیان کرد: به منظور استقرار واحدهای صنعتی در شهرک‌های صنعتی استان 23 میلیارد تومان از اعتبارات ملی و استانی و چهار میلیارد تومان از اعتبارات داخلی برای تامین زیرساخت‌ها و امکانات لازم در این زمینه تخصیص یافته است.