جهش تولید | پنج‌شنبه، ۲۱ فروردین ۱۳۹۹

۲۳ درصد برق مصرفی اردبیل مربوط به بخش صنعت است - خبر

 

 

۲۳ درصد برق مصرفی اردبیل مربوط به بخش صنعت است

مدیر عامل شرکت توزیع برق استان اردبیل گفت: ۲۳ درصد برق مصرفی استان در بخش صنعت است که این رقم در سال گذشته با ۱۲ درصد رشد روبه‌رو بوده است.

۲۳ درصد برق مصرفی اردبیل مربوط به بخش صنعت است
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، حسن محمدی در جلسه مدیریت منابع برق استان اردبیل اظهار داشت: برنامه‌ریزی برای داشتن کم‌ترین خاموشی در بخش‌های مختلف اعم از خانگی، صنایع و کشاورزی، تجاری و ادارات جزو اولویت‌های اساسی برای ما است و درصدد هستیم پیک تابستان امسال را با حداقل‌ خاموشی سپری کنیم.
 
وی بیان کرد: تمرکز برای سرمایه‌گذاری برای احداث نیروگاه‌های جدید در برنامه کاری قرار دارد و با توجه به این که تولید برق استان به یک هزار مگاوات رسیده درصدد هستیم شبکه توزیع به شبکه سراسری مصرف می‌کنیم که طبق پیش‌بینی‌های انجام یافته هیچ مشکلی در تابستان امسال پیش نیاید.
 
مدیر عامل شرکت توزیع برق استان اردبیل با اشاره به این که 23 درصد برق مصرفی استان در بخش صنعت است که این رقم در سال گذشته با 12 درصد رشد روبه‌رو بوده است گفت: 550 هزار مشترک برق در استان به ثبت رسیده و  450 هزار مشترک خانگی و 64 هزار مشترک تجاری هستند و مشترکان حوزه صنعت ما که با ارزش افزوده بیشتر مصرف انرژی دارند 6 دهم درصد در بخش صنعت و 8 دهم درصد در بخش کشاورزی هستند.
 
محمدی افزود: ما در سال گذشته و در ایام پیک مصرف با برخی خاموشی‌های ناخواسته روبرو بودیم به طوری که ما هیچ دخالتی در این خاموشی‌ها نداشتیم اما با توجه به پیک مصرف ما در تابستان که 400 مگاوات پیش‌بینی شده امسال سهمیه تعیین شده برای استان 355 مگاوات است که پیش‌بینی می‌شود حدود 52 مگاوات با این اوضاع کمبود داشته باشیم.