جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

۲۲ ‌واحد تولیدی راکد در بیله‌سوار فعال شد - خبر

 

 

۲۲ ‌واحد تولیدی راکد در بیله‌سوار فعال شد

فرماندار بیله‌سوار مغان گفت: در یک سال اخیر ۲۲ واحد تولیدی راکد در این شهرستان مرزی احیا و فعال شده است.

۲۲ ‌واحد تولیدی راکد در بیله‌سوار فعال شد

حسن قبادی روز سه‌شنبه در lvhsl بهره‌برداری از پروژه‌های عمرانی این شهرستان افزود: برای فعال‌سازی این واحدها ۲۷۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

وی به ایجاد فرصت‌های جدید شغلی در این شهرستان اشاره کرد و گفت: از محل تسهیلات اشتغالزایی از جمله اشتغال فراگیر روستایی،عشایری و مشاغل خانگی تاکنون برای ۸۶۶ نفر با ۵۵۰ میلیارد ریال اشتغالزایی صورت گرفته است.

قبادی اضافه کرد: بیله‌سوار با توجه به لحاظ موقعیت جغرافیایی و نیز قطب دامداری ، کشاورزی و گردشگری ظرفیت قابل قبولی در واگذاری تسهیلات و اشتغالزایی دارد که باید مورد توجه مسوولان قرار گیرد.

او راه‌اندازی صنایع تبدیلی در حوزه کشاورزی، تکمیل زیرساخت‌های حمل و نقل، مکانیزاسیون کشاورزی و حوزه گردشگری و دامداری را از جمله طرح‌های سرمایه‌گذاری در این شهرستان ذکر کرد و گفت: این سرمایه‌گذاری موجب رشد و توسعه اقتصادی منطقه خواهد شد.

فرماندار بیله‌سوار همچنین به آسیب بیماری کرونا به مشاغل و کسب و کار در این شهرستان اشاره کرد و افزود: تعداد ۲۲۲ مورد از اصناف برای دریافت تسهیلات کرونا به بانک‌ها درخواست داده‌اند که تاکنون برای ۱۹۵ مورد این تسهیلات پرداخت شده است.