جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

۲۲ پروژه گردشگری در استان اردبیل آماده بهره‌برداری شد - خبر

 

 

۲۲ پروژه گردشگری در استان اردبیل آماده بهره‌برداری شد

معاون سرمایه‌گذاری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل از آماده افتتاح شدن ۲۲ پروژه این اداره کل خبر داد و بیان کرد: این پروژه‌ها در دهه فجر به بهره‌برداری خواهد رسید.

۲۲ پروژه گردشگری در استان اردبیل آماده بهره‌برداری شد
فرزاد کیسان افزود: این پروژه‌ها با سرمایه‌گذاری سه هزار میلیارد ریال آماده افتتاح شده و با بهره‌برداری از آنها زمینه برای اشتغال ۳۰۰ نفر به شکل مستقیم و ۲ هزار و ۴۰۰ نفر به شکل غیرمستقیم فراهم خواهد شد.
 
او از جمله این طرح‌ها را ۹ واحد اقامتی، ۶ محوطه گردشگری، آبدرمانی، سفره‌خانه سنتی و واحد پذیرایی عنوان کرد و افزود: در شهرستان اردبیل چهار طرح، در بیله‌سوار، گرمی، نمین و نیر هر کدام یک طرح، در خلخال سه طرح، در مشگین‌شهر ۶ طرح و در مناطق دیگر هم پنج طرح برای بهره‌برداری در نظر گرفته شده است.
 
معاون سرمایه‌گذاری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل با اشاره به اجرای  ۷۳ پروژه گردشگری و میراث فرهنگی در استان اظهارکرد: در سفر ماه آینده وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به استان مقرر شده تا از هفت طرح شامل ۲ هتل چهارستاره، یک هتل سه‌ستاره، سه مجتمع گردشکری و پارک آبی سرعین با حجم سرمایه‌گذاری ۹ هزار میلیارد ریال و اشتغال‌زایی مستقیم ۵۰۰ نفر بازدید شود.
 
کیسان از شروع عملیات عمرانی هتل پنج‌ستاره با سرمایه‌گذاری سه هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال در منطقه شورابیل با اشتغالزایی ۲۵۰ نفر مستقیم در زیربنای ۳۵ هزار مترمربع خبر داد و گفت: عملیات عمرانی این هتل در سفر وزیر میراث‌فرهنگی به استان آغاز می‌شود.