جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ فروردین ۱۳۹۹

۲۲ واحد متخلف گردشگری در استان اردبیل پلمب شد - خبر

 

 

۲۲ واحد متخلف گردشگری در استان اردبیل پلمب شد

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل از پلمب ۲۲ واحد متخلف گردشگری در سطح این استان به علت تخطی از مصوبات ستاد پیشگیری از بیماری کرونا و استمرار ارائه خدمات خبر داد.

۲۲ واحد متخلف گردشگری در استان اردبیل پلمب شد

نادر فلاحی روز پنجشنبه در جلسه بررسی تخلفات واحدهای گردشگری استان اردبیل، سلامت مردم را خط قرمز فعالان و متولیان گردشگری استان اردبیل ذکر کرد و گفت: در این مدت ۲۲ واحد متخلف که اقدام به پذیرش مسافر کرده بودند، پلمب و تعطیل شد.

وی بیان کرد: از تاریخ ۱۲ اسفند ماه سال گذشته تا پنجم فروردین ماه امسال بیش از ۳۶۰ مورد بازرسی و نظارت توسط کارشناسان اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل بر تاسیسات گردشگری استان انجام شده و موارد مربوط به مصوبات ستاد پیشگیری از کرونا کنترل شده است.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل افزود: همچنین در این مدت ۱۵ شکایت از واحدهای گردشگری به اداره کل میراث فرهنگی استان اردبیل رسیده که به بخش عمده آنها رسیدگی شده است.

وی با اشاره به معرفی جاذبه‌های گردشگری استان در این ایام به صورت مجازی اضافه کرد: در این ایام که با محدودیت فعالیت فعالان بخش گردشگری به علت شیوع بیماری کرونا هستیم، خوشبختانه فعالان حوزه گردشگری همکاری بسیار خوبی با متولیان امر دارند.

فلاحی همچنین گفت: در ایام تعطیلات نوروز امسال هزار و ۲۰۰ بسته بهداشتی شامل لحاف و سایر ملزومات بهداشتی برای تامین امکانات نقاهت‌گاه‌های بیماری کرونا از سوی فعالان گردشگری به مراجع ذی‌صلاح بهداشتی اهدا شده است.

به گزارش ایرنا، استان اردبیل و به خصوص شهر گردشگری سرعین که همه ساله در این ایام پذیرای خیل گردشگران نوروزی بود، امسال با تصمیم ستاد پیشگیری از کرونا، خالی از جمعیت گردشگر شده و همه واحدهای ارائه کننده خدمات گردشگری تعطیل شده‌اند.