سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

۲۱ درصد تسهیلات حوادث کشاورزی در اردبیل جذب نشده است - خبر

 

 

۲۱ درصد تسهیلات حوادث کشاورزی در اردبیل جذب نشده است

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل گفت: ۲۱ درصد تسهیلات حوادث کشاورزی در استان اردبیل است تا کنون جذب نشده است.

۲۱ درصد تسهیلات حوادث کشاورزی در اردبیل جذب نشده است
فرزاد قلندری در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان اردبیل اظهار کرد: سهمیه تسهیلات حوزه کشاورزی به صورت ۸۰ درصد به ۲۰ درصد بین بانک کشاورزی و سایر بانک‌ها توزیع و به کشاورزان پرداخت می‌شود.
 
وی بیان کرد: لازم است بانک‌ها با انجام استعلام از دستگاه‌های مربوطه نسبت به تسریع در پرداخت این تسهیلات اقدام کنند.
 
قلندری اظهار کرد: تسهیلات حوادث کشاورزی در سال‌جاری در چهار مرحله به استان اختصاص یافته که در مرحله اول ۵۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون، مرحله دوم ۲۵ میلیارد و ۲۵۸ میلیون، مرحله سوم ۴۲ میلیارد و مرحله چهارم ۳۰ میلیارد تومان است.
 
معاون استاندار اردبیل تصریح کرد: از سهمیه سه مرحله ۹۴ میلیارد و ۵۲۸ میلیون تومان که حدود ۷۹ درصد بوده، جذب شده است.
 
وی افزود: مبلغ ۲۵ میلیارد و ۴۳۰ میلیون تومان باقی مانده و ۳۰ میلیارد تومان مرحله چهارم که جمعاً ۵۵ میلیارد و ۴۳۰ میلیون تومان است با تشکیل جلسات کارشناسی، مقدمات هماهنگی توزیع و جذب آن با مشارکت بانک‌های عامل و جهاد کشاورزی انجام می‌شود.
 
قلندری به سهمیه استان اردبیل برای پرداخت تسهیلات مسکن روستایی و محرومین اشاره و تعداد این سهمیه را پنج هزار و ۳۸ واحد اعلام کرد.
 
وی گفت: استان اردبیل جزو استان‌های اول در جذب سهمیه این واحدها بوده و لازم است در پرداخت این تسهیلات از سوی بانک‌های عامل تسریع شود.
 
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل با تاکید بر توجه بانک‌ها به قبول ضمانت زنجیره‌ای، افزود: لازم است بانک‌ها با تسهیل پرداخت این سهمیه به قشر محروم و روستایی زمینه داشتن واحدهای مقاوم را برای روستاییان و جلوگیری از مهاجرت فراهم کنند.
 
قلندری در ادامه این جلسه پیگیری برای وصول مطالبات بانک‌ها با مشارکت بنیاد مسکن و دهیاری‌ها را مورد تاکید قرار داد و گفت: باید دستگاه‌های کشاورزی و بنیاد مسکن برای وصول مطالبات بانک‌ها کمک کرده تا بانک‌ها نیز با دریافت مطالبات خود در ارائه خدمات با مشکل مواجه نشوند.