سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

۲۱۳ کیلومتر بزرگراه در اردبیل احداث می‌شود - خبر

 

 

۲۱۳ کیلومتر بزرگراه در اردبیل احداث می‌شود

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: ۲۱۳ کیلومتر بزرگراه در استان اردبیل در دست احداث است.

۲۱۳ کیلومتر بزرگراه در اردبیل احداث می‌شود

محبوب حیدری اظهار داشت: طبق برنامه‌ریزی‌های به عمل آمده درصدد هستیم احداث 213 کیلومتر بزرگراه در استان را محقق کنیم و تلاش‌های لازم در امر تخصیص اعتبارات در دستور کار قرار گرفته است.

وی با اشاره به این که تا پایان سال گذشته 134 کیلومتر بزرگراه در استان احداث شده و امسال نیز 50 کیلومتر به این میزان افزوده خواهد شد که اعتبارات در نظر گرفته شده برای آن 160 میلیارد تومان بوده و تلاش و جدیت ما بر این است که در راستای تخصیص تمامی اعتبارات اقدام کنیم.
 

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: اردبیل از کمبود بزرگراه رنج می‌برد و به همین دلیل باید در این زمینه با تلاش و جدیت مسئولان و دستگاه‌های اجرایی مربوطه در امر احداث بزرگراه‌ها ورود جدی داشته باشیم و مشکلات موجود در این زمینه را به حداقل برسانیم.

حیدری بیان کرد: هشت کیلومتر از باند دوم پروژه سه‌راهی صحرا - رضی - گرمی - بیله‌سوار در سال‌های گذشته به بهره‌برداری رسیده و برنامه‌ریزی شده تا هفت کیلومتر دیگر نیز همزمان با سفر رئیس جمهور به اتمام برسد که این موضوع در حال حاضر به عنوان یک اولویت اساسی و مهم مطرح است.

وی با اشاره به این که اردبیل دارای 137 کیلومتر بزرگراه است نیز تصریح کرد: انتظار می‌رود با تزریق اعتبارات مناسب و کافی در امر توسعه بزرگراه‌های استان اردبیل به سطح قابل قبولی دست یابیم و شاهد کاهش تصادفات و نیز توسعه راه‌های ارتباطی استان به استان‌های کشور با تحقق این هدف مهم باشیم.