رونق تولید ملی | دوشنبه، ۱۸ آذر ۱۳۹۸

۲۰ بازارچه موقت عرضه و فروش صنایع دستی در اردبیل دایر شد - خبر

 

 

۲۰ بازارچه موقت عرضه و فروش صنایع دستی در اردبیل دایر شد

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل از برگزاری ۲۰ بازارچه موقت عرضه و فروش صنایع دستی از ابتدای سال جاری در شهر‌های این استان خبر داد.

۲۰ بازارچه موقت عرضه و فروش صنایع دستی در اردبیل دایر شد

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان ملکه گلمغانی زاده، معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل با اعلام این خبر گفت: بازارچه‌های موقت در شهر‌های اردبیل، مشگین شهر، خلخال، نیر، نمین، کوثر، گرمی، بیله سوار و سرعین دایر شده است.

او با بیان اینکه برخی بازارچه‌ها در جنب جشنواره‌ها و رویداد‌های فرهنگی برگزار شده است، افزود: به طور میانگین بیش از ۲ هزار نفر از هر یک از بازارچه‌ها بازدید داشته اند و سطح بازدید‌ها نشان می‌دهد که بازارچه‌ها مورد استقبال بوده و مردم علاقه‌مند به راه اندازی آن هستند.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان به معرفی صنایع دستی شهرستان‌ها در بازارچه‌های موقت اشاره کرد و گفت: از جمله ورنی مغان، گلیم عنبران و جاجیم خلخال که حائز نشان ملی جغرافیایی شده اند، معرفی می‌شوند و در کنار آن تولیدات شاخص هنرمندان نیز معرفی شده است.

گلمغانی زاده با اشاره به اینکه برپایی بازارچه‌ها تا پایان سال و در رویداد‌های ویژه تداوم خواهد داشت، گفت: بازارچه‌های صنایع دستی فرصتی جهت معرفی و فروش صنایع دستی فراهم ساخته و رقابتی در بین تولیدکنندگان را رقم زده است.

او افزود: در حین برگزاری بازارچه ها، دوره‌های آموزش صنایع دستی در شهر‌ها و روستا‌ها برگزار می‌شود تا سطح کیفی تولیدات ارتقا یابد.