رونق تولید ملی | شنبه، ۲۷ مهر ۱۳۹۸

۲۰۰۰ دانش‌آموز اردبیلی در سوگواره « احلی من العسل» شرکت می‌کنند - خبر

 

 

۲۰۰۰ دانش‌آموز اردبیلی در سوگواره « احلی من العسل» شرکت می‌کنند

مسئول سازمان بسیج دانش‌آموزی سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل گفت: همزمان با سراسر کشور سوگواره «احلی من العسل» در سراسر استان اردبیل برگزار می‌شود و طبق پیش‌بینی‌های انجام یافته ۲۰۰۰ دانش‌آموز در این سوگواره شرکت می‌کنند.

۲۰۰۰ دانش‌آموز اردبیلی در سوگواره « احلی من العسل» شرکت می‌کنند
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، ایرج نقی‌پور گفت: همزمان با سراسر کشور سوگواره «احلی من العسل» در سراسر استان اردبیل برگزار می‌شود و طبق پیش‌بینی‌های انجام یافته دو هزار دانش‌آموز در سوگواره « احلی من العسل» شرکت می‌کنند که در راستای برگزاری این همایش آموزش و پرورش، سپاه حضرت عباس(ع)، تشکل‌های دانش‌آموزی و سایر ادارات و دستگاه‌های متولی فرهنگی همکاری دارند.
 
وی با اشاره به این که ترویج فرهنگ آشنایی نسل جوان و نوجوان با زندگی و حماسه‌آفرینی شهدای کربلا و رشادت‌ها و جوانمردی‌های حضرت قاسم(ع) اولویت اساسی برگزاری این همایش است بیان کرد: هفتم محرم ساعت 9:30 این همایش در حسینیه ثارالله سپاه حضرت عباس(ع) با شرکت بیش از 2 هزار دانش‌آموز 13 ساله از مدارس نواحی 1 و2 اردبیل برگزار می‌شود.
 
مسئول سازمان بسیج دانش‌آموزی سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل گفت: این برنامه ملی علاوه بر مرکز استان در سایر شهرستان‌های استان نیز به‌صورت باشکوه برگزار  می‌شود و از اهداف اصلی برگزاری این همایش معرفی شخصیت والای حضرت قاسم(ع) برای نوجوانان است که انتظار داریم دستگاه‌های مربوطه نهایت همکاری را با ما داشته باشند.
 
نقی‌پور از پخش زنده سوگواره از شبکه‌های استانی و سراسری صدا و سیما خبر داد و تصریح کرد: سوگواره بزرگ عزاداری دانش‌آموزی «احلی من العسل» در مرکز استان به‌صورت زنده از شبکه‌های استانی و سراسری صداوسیما پخش می‌شود که در این زمینه باید اهل رسانه تمامی تلاش خود را برای پوشش رسانه‌ای گسترده انجام دهند.