رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۸

۲۰هزار هکتار از اراضی پایاب سد خدا آفرین امسال تحویل داده می‌شود - خبر

 

 

۲۰هزار هکتار از اراضی پایاب سد خدا آفرین امسال تحویل داده می‌شود

استاندار اردبیل گفت:در سال جاری بیش از ۲۰هزار هکتار از اراضی پایاب سد خداآفرین تحویل بهره برداران می‌شود.

۲۰هزار هکتار از اراضی پایاب سد خدا آفرین امسال تحویل داده می‌شود
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، اکبر بهنام جو در سفر شهرستانی خود به مناسبت هفته دولت درجلسه ستاد راهبردی و مدیریت اقتصاد مقاومتی و تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان پارس آباد گفت: با توجه به اینکه محصولات کشاورزی استان ۵.۵ میلیون تن بوده با تحویل۲۰هزار هکتار از اراضی پایاب سد خدا آفرین این میزان به۶.۵ میلیون تن افزایش می‌یابد.
 
او با بیان اینکه در شرایط حاکم رونق صادرات محصولات کشاورزی مورد توجه قرار گرفته است افزود: شهرستان پارس آباد قطب کشاورزی در استان اردبیل است و کشاورزان برای افزایش راندمان محصولات کشاورزی، اصلاح الگوی کشت و ترویج محصولات استراتژیک را توسعه دهند.
 
استاندار اردبیل با اشاره به اینکه برای انتقال محصولات کشاورزی زیرساخت لازم است گفت: چهار خطه کردن راه مواصلاتی ۱۳۷ کیلومتر محور‌های سربند _مشکین شهر، بیله سوار _پارس آباد توسط مشاور مطالعه شده و بعد از سفر رییس جمهور قطعا تداوم پیدا می‌کند.
 
بهنام جو با تاکید به منویات مقام معظم رهبری، سرمایه گذاران را سربازان اقتصادی بر شمرد و اظهار کرد: هرگونه حمایت از سرمایه گذاران وظیفه ذاتی مسوولان است و باید از قشر سرمایه گذار حمایت شود.
 
او با اشاره به اینکه ۱۴۰ کیلومتر جاده‌های استان چهار بانده می‌شود افزود: در برنامه سه ساله ۳۵۰ کیلومتر از راه‌های مواصلاتی تعریض می‌شود و اولویت اصلی ما شهرستان‌های شمال استان اردبیل است.
 
رئیس ستاد راهبردی و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان اردبیل گفت: بحث ریلی پارس آباد و جمهوری آذربایجان مطالعه و نقشه برداری این پروژه به اتمام رسیده است که اعتبار این پروژه در سفر رییس جمهور به استان تامین می‌شود.