سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

۱۹۳ کیلومتر بزرگراه در استان اردبیل احداث می‌شود - خبر

 

 

۱۹۳ کیلومتر بزرگراه در استان اردبیل احداث می‌شود

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: ۱۹۳ کیلومتر بزرگراه در این استان در دست احداث و ۳۵۰ کیلومتر دیگر در دست مطالعه است.

۱۹۳ کیلومتر بزرگراه در استان اردبیل احداث می‌شود

محبوب حیدری، مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: با بهره‌برداری  از این بزرگراه‌ها میزان تصادفات جاده‌ای کاهش و ایمنی راه‌ها هم افزایش خواهد یافت.

او اظهار داشت:بیشترین تصادفات جاده‌ای در این استان مربوط به شهرستان‌های پارس آباد و بیله سوار مغان است که در سال‌های اخیر برای رفع نقاط حادثه‌خیز راه های اصلی این شهرستان‌ها اقدام‌های موثری صورت گرفته است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: برای ایمنی بیشتر جاده‌ها طرح احداث  ۸۵ کیلومتر بزرگراه در سال آینده ، ۸۸ کیلومتر در سال ۱۴۰۱ ، حدود ۹۰ کیلومتر در سال ۱۴۰۲ و  ۹۸ کیلومتر در سال ۱۴۰۳ در استان اردبیل برنامه‌ریزی شده است.

حیدری با بیان اینکه پارسال در استان اردبیل  ۱۸۰ کیلومتر بزرگراه، ۷۰۹ کیلومتر راه اصلی و ۷۰۱ کیلومتر راه فرعی احداث و به بهره‌برداری رسیده است، افزود: در این استان باید ۷۶۲ کیلومتر بزرگراه احداث شود که ۱۸۰ کیلومتر آن اجرا شده است.

او گفت: در تأمین اعتبار مورد نیاز بسیاری از پروژه‌های راهسازی مشکلی وجود ندارد و در این زمینه برخی موارد جابه‌جایی تأسیسات زیربنایی و خدماتی در حال انجام است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل با بیان اینکه اجرای سریع پروژه‌های راهسازی مورد توجه دولت تدبیر و امید قرار گرفته است افزود: چهار بانده کردن راه های اصلی با جذب اعتبار مورد نیاز در این استان  برنامه ریزی شده است.