جهش تولید | چهارشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۹

۱۸۶ میلیارد تومان برای ساخت سد مخزنی گیوی هزینه شده است - خبر

 

 

۱۸۶ میلیارد تومان برای ساخت سد مخزنی گیوی هزینه شده است

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل گفت: تاکنون حدود ۱۸۶ میلیارد تومان برای ساخت سد مخزنی گیوی هزینه شده است.

۱۸۶ میلیارد تومان برای ساخت سد مخزنی گیوی هزینه شده است

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان مسعود امامی یگانه، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل بعد از ظهر امروز در جلسه بررسی پروژه‌های عمرانی شهرستان کوثر گفت: تاکنون حدود ۱۸۶ میلیارد تومان برای ساخت سد مخزنی گیوی هزینه شده، و ۲۲۰ میلیارد تومان نیز از محل فاینانس داخلی، برای تکمیل شبکه پایاب سد مزبور، در مرحله مناقصه و واگذاری به پیمانکار است.

وی بیان کرد: حجم تنظیمی این سد، ۷۶ میلیون متر مکعب است، که نقش مهمی در تامین آب مورد نیاز شهرستان کوثر ایفا می‌کند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل با اشاره به ظرفیت‌های شهرستان در حوزه گردشگری افزود: راه‌های منتهی به مناطق گردشگری شهرستان کوثر، به ویژه مسیر منتهی به آبگرم، با اقدامات سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، برای حضور مسافران آماده سازی شود.

امامی یگانه تصریح کرد: با توجه به تاکید استاندار اردبیل، برای احداث کانال فاراب با استفاده از اعتبارات ملی، دستگاه‌های ذیربط نسبت به پیگیری اعتبارات مزبور اقدامات لازم را به کار گیرند.

وی افزود: سال گذشته، ۹۰۰ میلیون تومان از طریق خزانه و سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، و ۶۸۰ میلیون تومان نیز در قالب قیر رایگان، در اختیار شهرداری کوثر قرار گرفت که امیدواریم این مقدار در سال جاری افزایش یابد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل گفت: مشکلات شهرک گلخانه‌ای ۱۹ هکتاری فیروزآباد، با تعامل سازمان جهاد کشاورزی و بانک کشاورزی، مرتفع می‌شود.

امامی یگانه با اشاره به تکمیل ساختمان اداری و پروژه‌های نیمه تمام شهرستان افزود: همه دستگاه‌ها در سال جاری، نسبت به جذب اعتبارات ملی اهتمام ویژه داشته باشند.