سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

۱۶ پروژه آبخیزداری در اردبیل به بهره برداری می‌رسد - خبر

 

 

۱۶ پروژه آبخیزداری در اردبیل به بهره برداری می‌رسد

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل گفت: ۱۶ پروژه آبخیزداری در هفته منابع طبیعی در استان افتتاح و مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.

۱۶ پروژه آبخیزداری در اردبیل به بهره برداری می‌رسد

شهامت هدایت، مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل گفت: این پروژه‌ها امسال از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی در سطح استان اجرا شده و در هفته منابع طبیعی مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

او افزود: این پروژه‌ها شامل عملیات آبخیزداری و آبخوان داری است که با اعتباری بالغ بر ۸۷ هزار ۷۷۵ میلیون ریال و از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی به مرحله اجرا درآمده است.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل بیان کرد: این پروژه‌ها با هدف کنترل سیل و رسوب و تقویت پوشش گیاهی و اشتغالزایی در حوزه‌های آبخیز شهرستان‌های اردبیل، خلخال، مشگین شهر، گرمی، سرعین، کوثر، نیر، بیله سوار و اصلاندوز اجرایی شده که همزمان با هفته منابع طبیعی افتتاح خواهند شد.

هدایت با بیان اینکه با انجام این پروژه‌ها برای ۵۸۵ نفر اشتغال ایجاد شده است به برخی دستاورد‌های اجرای این اقدامات اشاره کرد و اظهار داشت: اجرای این پروژه‌ها علاوه بر کنترل سیل و رسوب و افزایش و توسعه پوشش گیاهی، موجب کاهش فرسایش خاک، کنترل هرزآب ها، کاهش سیل خیزی و بهره وری بهینه از نزولات آسمانی می‌شوند.