سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

۱۶ هزار و ۵۰۰ متقاضی بیمه بیکاری ناشی از کرونا در اردبیل ثبت‌نام کردند - خبر

 

 

۱۶ هزار و ۵۰۰ متقاضی بیمه بیکاری ناشی از کرونا در اردبیل ثبت‌نام کردند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل اعلام‌کرد: ۱۶ هزار و ۵۰۰ نفر برای دریافت بیمه بیکاری ناشی از توقف کسب و کار و بیکار شدن در پی شیوع کرونا در این استان ثبت‌نام کردند.

۱۶ هزار و ۵۰۰ متقاضی بیمه بیکاری ناشی از کرونا در اردبیل ثبت‌نام کردند

قاسم رحیمی گفت: کارگران نخستین قشری بودند که از شیوع کرونا آسیب دیدند و تعطیلی برخی واحدهای کارفرمایی و کارگری موجب بیکاری عده زیادی شد ولی دولت برای حمایت از این اقشار، سامانه ثبت مشخصات برای پرداخت بیمه بیکاری را فعال کرد.

وی اضافه‌کرد: در این سامانه هوشمند، پس از راستی‌آزمایی شرایط و سوابق کاری، ۹ هزار نفر کارگر بیکار شده واجد شرایط دریافت بیمه بیکاری در استان شناسایی شدند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل افزود: مقدمات پرداخت بیمه بیکاری چهار هزار و ۵۰۰ نفر از این افراد از طریق اداره کل تامین اجتماعی استان فراهم شده و بیمه بیکاری مابقی افراد نیز به زودی پرداخت خواهد شد.

وی گفت: پرداخت بیمه بیکاری برای ثبت‌نام کنندگان برای ماه‌های اسفند سال گذشته، فروردین و اردیبهشت امسال قطعی بوده و در صورت ادامه وضعیت بیماری کرونا، در ماه‌های بعد نیز با صحت‌سنجی توسط کارشناسان اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه می‌یابد.

رحیمی اظهارداشت: علاوه بر این، پرداخت وام یک میلیون تومانی قرض‌الحسنه نیز انجام شده و افراد بازمانده متقاضی نیز تا ۱۸ اردیبهشت ماه فرصت دارند تا با ارسال پیامک، درخواست خود را برای دریافت این وام ثبت کنند.

وی بیان کرد: برای حمایت از واحدهای کارگری فعال نیز قرار است تسهیلات یارانه‌دار به واحدهای تولیدی و کارفرمایان به شرط حفظ اشتغال و با سود ۱۲ درصد پرداخت شود که در این زمینه واحدهای متقاضی در حال شناسایی هستند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل ادامه‌داد: دولت برای حمایت از اقشار آسیب‌پذیر متاثر از بیماری کرونا که تحت پوشش هیچ نهاد حمایتی نیستند، اقدام به شناسایی افراد واجد شرایط کرد و در این زمینه ۲۶ هزار سرپرست خانوار در این استان واجد شرایط تشخیص داده شدند.