جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

۱۶ هزار هکتار از اراضی کشت و صنعت مغان به عشایر واگذار می‌شود - خبر

 

 

۱۶ هزار هکتار از اراضی کشت و صنعت مغان به عشایر واگذار می‌شود

استاندار اردبیل گفت: باتوجه به جلسات و نشست‌های متعدد ما ۱۶ هزار هکتار از اراضی کشت و صنعت مغان مشخص شده است که در آینده نزدیکی به مرحله واگذاری به خود عشایر می‌رسد.

۱۶ هزار هکتار از اراضی کشت و صنعت مغان به عشایر واگذار می‌شود
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، اکبر بهنام‌جو در نشست با جمعی از عشایر مغان اظهار داشت: برای احقاق حق و حقوق عشایر مغان بسیار تلاش می‌کنیم به طوری که هم‌اکنون در هر هفته به صورت 1 بار این موضوع را در تهران و در چندین وزارتخانه به طور مشترک پیگیری می‌کنیم و امیدواریم امسال شاهد تعیین و تکلیف اراضی کشت و صنعت مغان به صورت قطعی باشیم.
 
وی با اشاره به ارتباط تنگاتنگ و دوسیه عشایر با دولت افزود: عشایر همواره ارتباط موثر و تاثیرگذاری با دولت دارند و غیرت، صداقت و شجاعت عشایر نشان دهنده اعتقاد دولت به عشایر و اعتماد عشایر به دولت و تلاش و کوشش دولت اعتماد عشایر را نسبت به دولت نشان می‌دهد.
 
بهنام‌جو با بیان اینکه 16 هزار هکتار از اراضی کشت و صنعت مغان به عشایر واگذار می‌شود تصریح کرد: باتوجه به جلسات و نشست‌های متعدد ما 16 هزار هکتار از اراضی کشت و صنعت مغان مشخص شده است که در آینده نزدیکی به مرحله واگذاری به خود عشایر می‌رسد.
 
استاندار اردبیل از تصویب واگذاری 3 هکتار از اراضی کشت و صنعت مغان به عشایر خبر داد و بیان کرد: پرونده واگذاری 3 هکتار از اراضی کشت و صنعت مغان به عشایر در کمسیون‌های مربوطه به تصویب رسیده است و در حال حاضر به هیئت دولت برای صدور سند و تعیین تکلیف نهایی ارجاع شده است و 16 هزار اراضی نیز در آینده‌ای نزدیک تعیین و تکلیف می‌شود.