جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

۱۶ هزار معتاد اردبیلی در چرخه درمان قرار دارند - خبر

 

 

۱۶ هزار معتاد اردبیلی در چرخه درمان قرار دارند

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اردبیل با اشاره به این که بیش از ۱۶ هزار معتاد در مناطق مختلف این استان در چرخه درمان هستند گفت: در حال حاضر ۹۳ مرکز ام.ام.تی درمان سرپایی سوءمصرف مواد مخدر با داروهای آگونیست وجود دارد.

۱۶ هزار معتاد اردبیلی در چرخه درمان قرار دارند

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، بهنام بهشتی در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان مرزی پارس آباد مغان اظهار داشت: بیش از 16هزار معتاد در مناطق مختلف این استان در چرخه ترک اعتیاد و بهبود از این بیماری هستند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اردبیل گفت : در حال حاضر 93 مرکز ام ام تی درمان سرپایی سوء مصرف مواد مخدر با دارو های آگونیست و 9 مرکز اقامتی ترک اعتیاد در این استان فعالیت مستمردارند.

بهشتی افزود: در نیمه نخست امسال 14 هزار و 436 نفر به انواع مواد مخدر سنتی و صنعتی در 92 مرکز درمانی سرپایی و یا کمپ‌های ترک اعتیاد تحت درمان در کمپ های ترک اعتیاد زیرپوشش بهزیستی استان تامین شده قرار گرفته‌اند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اردبیل تعداد زنان پذیرش در مراکز درمان سرپایی سوء مصرف مواد مخدر در سطح استان در نیمه نخست سال را 229 نفر و تعداد زنان ارجاع شده به مراکز بهبودی اقامتی به استان همجوار را 19 نفر عنوان کرد.