جهش تولید | شنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۹

۱۵ هزار هکتار از پایاب سد خداآفرین بهره‌برداری می‌شود - خبر

 

 

۱۵ هزار هکتار از پایاب سد خداآفرین بهره‌برداری می‌شود

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل گفت: هم‌اکنون ۱۵ هزار و ۵۰۰ هکتار از پایاب سد خداآفرین آماده بهره‌برداری است.

۱۵ هزار هکتار از پایاب سد خداآفرین بهره‌برداری می‌شود
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، اصغر سلیمان‌زاده در جلسه تشریح روند اجرایی پروژه‌های آبی در اردبیل اظهار داشت: هم‌اکنون 15  هزار و 500 هکتار از پایاب سد خداآفرین آماده بهره‌برداری است که با بهره‌برداری از این پروژه بخش مهمی از بخش کشاورزی شمال استان با تحول روبه‌رو می‌شود.
 
وی از اجرای طرح آبیاری و زهکشی سد خداآفرین به عنوان یکی از پروژه‌های مهم استان خبر داد و تصریح کرد: با تخصیص اعتبارات از صندوق توسعه ملی این طرح نیز در حال حاضر اجرا می‌شود که کل این پروژه به عنوان یک اولویت مهم از پروژه‌های آبی استان در دستور کار قرار گرفته و با تزریق اعتبارات اجرای این پروژه سرعت می‌گیرد.
 
 مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل گفت: در حال حاضر کل شبکه خداآفرین متعلق به استان خاکبرداری شده و 88 کیلومتر نیز لاینینگ شده است که خوشبختانه توانستیم این پروژه را به مرحله بهره‌برداری برسانیم و طبق پیش‌بینی‌های انجام یافته 4 کیلومتر از این پروژه تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد.
 
سلیمان‌زاده بیان کرد: اهمیت به پروژه‌های آبی در استان با در نظر گرفتن ظرفیت‌ها و قابلیت‌های استان در بخش کشاورزی یک اولویت مهم و اساسی است که در این زمینه برنامه‌های مناسبی تدوین شده و برخی دیگر از پروژه‌های ملی در حوزه آبی نیز با تامین اعتبارات در حال اجرا است.
 
وی تصریح کرد: امیدواریم با در نظر گرفتن مشکل بحران آب  بتوانیم اجرای پروژه‌های آبیاری نوین را در استان به مرحله قابل قبول برسانیم و با در نظر گرفتن قابلیت‌های بخش کشاورزی استان به تمامی اهداف خود در راستای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی جامه عمل بپوشانیم.