سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

۱۵ هزار خانوار در استان اردبیل به گاز طبیعی دسترسی ندارند - خبر

 

 

۱۵ هزار خانوار در استان اردبیل به گاز طبیعی دسترسی ندارند

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه اردبیل گفت: ۱۵ هزار خانوار در مناطق مختلف این استان برای مصرف گرمایی و پخت و پز خود از سوخت‌های غیر گاز طبیعی همانند نفت سفید و گاز مایع استفاده می‌کنند.

۱۵ هزار خانوار در استان اردبیل به گاز طبیعی دسترسی ندارند

سیدحجت مدنی افزود: توزیع گاز مایع از اول مردادماه جاری طبق مصوبه کشوری از طریق ثبت‌نام متقاضیان در سامانه اینترتنتی با استفاده از ظرفیت و زیرساخت‌های بانکی صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه این طرح با هدف پیشگیری از سودجویی ،افزایش خودسرانه قیمت گاز مایع ، جلوگیری از بازار سیاه ، قاچاق کالا و افزایش رضایت مصرف‌کنندگان گاز مایع اجرا می‌شود، گفت: مصرف‌کنندگان واقعی گاز مایع در استان خانوارهای روستایی هستند که از گاز طبیعی برخوردار نبوده و از گاز مایع و نفت سفید برای تامین گرما و حرارت محل سکونت و یا پخت و پز استفاده می‌کنند.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه اردبیل اظهارداشت: دومین بخش مصرف‌کنندگان وافعی گاز مایع واحدهای صنفی از جمله شرکت‌های مجری طرح‌های ایزوگام واحدهای مسکونی هستند که می‌توانند با مراجعه به سامانه درخواست فرآورده‌های نفتی (سامانه سدف) و ثبت مقدار گار مایع مصرفی خود اقدام کنند.

وی گفت: طرح توزیع گاز مایع برای مصرف‌کنندگان غیرخانگی و دارای پروانه کسب در استان از طریق ثبت درخواست متقاضیان و  مصرف‌کنندگان در سامانه تجارت استان و توسط اتاق اصناف ، اداره صمت و شرکت نفت صورت می‌گیرد.

وی افزود: پس از ثبت‌نام متقاضیان دریافت گاز مایع صنعتی و صنفی موضوع از طریق اداره صنعت، معدن و تجارت در سیستم بررسی و تایید شده و برخی اوقات نیز بلحاظ ضرورت، موضوع در شرکت نفت بررسی و نسبت به تایید سیستمی اقدام می‌شود.