سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

۱۵ هزار اختراع در کشور به ثبت رسید - خبر

 

 

۱۵ هزار اختراع در کشور به ثبت رسید

معاون مالکیت فکری وزارت دادگستری گفت: سال گذشته بیش از ۱۵ هزار اختراع در کشور و بیش از ۲ و نیم میلیون اختراع در سطح جهان به ثبت رسیده است.

۱۵ هزار اختراع در کشور به ثبت رسید

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان محمود حکمت نیا، معاون مالکیت فکری وزارت دادگستری در نشست تخصصی مالکیت فکری آشنایی با مبانی و اصول ثبت نشانه های جغرافیایی و علایم تجاری، گفت: سال گذشته بیش از  ۱۵ هزار اختراع در کشور و بیش از ۲ و نیم میلیون اختراع در سطح جهان به ثبت رسیده است.

وی با اشاره به اهمیت مالکیت فکری در حوزه های مختلف به ویژه میراث فرهنگی، افزود: میراث فرهنگی باید ابزاری برای تحصیل ثروت در جامعه باشد.

معاون مالکیت فکری وزارت دادگستری ادامه داد: ما در کشور ایده ها و خلق ثروت بسیاری داریم اما تاکنون بسیاری از آنها ثبت اختراع نشده اند و مالکیت فکری آنها مشخص نیست.

حکمت نیا ادامه داد: بهترین روش برای پیاده سازی ایده های اقتصادی به ویژه اقتصاد مقاومتی در کشور حمایت از تجاری سازی این ایده هاست که قدم اول برای آن ثبت مالکیت فکری برای آنها است.

وی افزود: در این حوزه قوانینی در گذشته وجود داشت اما این قوانین نیازمند اصلاحات اساسی بود که این کار در ماه های اخیر انجام شده است که اتفاق بسیار مبارکی برای کشور خواهد بود.

معاون مالکیت فکری وزارت دادگستری بیان کرد: اردبیل ظرفیت های ویژه ای در این حوزه دارد و لازم است مسوولان استانی برای حمایت از اقتصاد استان نسبت به رسمیت بخشیدن به این موارد اقدامات لازم را انجام دهند.