جهش تولید | یک‌شنبه، ۵ بهمن ۱۳۹۹

۱۵ مجتمع آبرسانی روستایی در استان اردبیل ایجاد می‌شود - خبر

 

 

۱۵ مجتمع آبرسانی روستایی در استان اردبیل ایجاد می‌شود

معاون برنامه‌ریزی شرکت آب و فاضلاب استان اردبیل گفت: با تکمیل ۱۵ پروژه احداث مجتمع‌های آبرسانی روستایی مشکل کمبود آب در بسیاری از مناطق روستایی این استان برطرف می‌شود.

۱۵ مجتمع آبرسانی روستایی در استان اردبیل ایجاد می‌شود

نقی رستمی افزود: شرکت آب و فاضلاب استان سه مشکل کمبود آب در مناطق روستایی از جمله مشکل فرسودگی شبکه‌های آب شرب در مناطق دارای آب پایدار ، کمبود آب پایدار در مناطق و روستاهای دارای شبکه آبرسانی نو و همچنین هر ۲ مشکل بصورت همزمان در برخی از روستاها مواجه است.

وی اظهارداشت: تا زمانی که منابع آبی پایدار و مطمئن برای تامین آب شرب موردنیاز و مصرفی روستاهای دارای شبکه آبرسانی جدید پیدا نشده این مشکلات برطرف نخواهد شد.

رستمی بیان‌کرد: مشکل کمبود آب شرب در روستاهای خلخال همچون روستای طویستان در بخش خورش‌رستم ناشی از مشکل تامین منابع پایدار آب بوده و در حالی که این روستا دارای شبکه آبرسانی شرب مناسب است ولی از مشکل تامین آب پایدار رنج می‌برد.

او از اهداف مهم شرکت آب و فاضلاب استان اربیل برای تامین آب شرب پایدار روستاهای کم‌آب را احداث مجتمع‌های آبرسانی دانست و گفت: ۱۵ پروژه مجتمع آبرسانی از جمله سه مجتمع آبرسانی برندق ،قزل‌اوزن و بفراجرد در شهرستان خلخال در حال اجرا بوده و با بهره‌برداری از آنها بخش مهمی از مشکلات برطرف می‌شود.

وی با بیان اینکه اعتبارات احداث مجتمع‌های آبرسانی روستای از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی تامین و هزینه می‌شود، گفت: هیچ گونه محدودیتی در جذب این اعتبارت نبوده و با معرفی منابع آبی پایدار در شهرستان‌های استان و تخصیص آب از سوی شرکت آب منطقه‌ای استان ، شرکت آب و فاضلاب برای راه‌اندازی مجمتع‌های جدید و کمبود در مناطق روستایی همه شهرستان‌ها از جمله خلخال اعلام آمادگی می‌کند.