جهش تولید | چهارشنبه، ۷ خرداد ۱۳۹۹

۱۵ بنای تاریخی در اردبیل آماده واگذاری به سرمایه‌گذاران است - خبر

 

 

۱۵ بنای تاریخی در اردبیل آماده واگذاری به سرمایه‌گذاران است

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: ۱۵ بنای تاریخی در سطح استان اردبیل آماده واگذاری به بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران است.

۱۵ بنای تاریخی در اردبیل آماده واگذاری به سرمایه‌گذاران است
نادر فلاحی گفت: این بناها شامل 3 حمام و 5 خانه تاریخی مربوط به دوره قاجار، دو کاروان سرا مربوط به دوره صفوی و یک قلعه تاریخی مربوط به قرون اولیه اسلامی است.
 
وی افزود: حمام اوچ دکان و پیرزگر در اردبیل، حمام عدل در مشگین شهر، خانه‌های تاریخی آصف، شریعت، مبشری، وهاب زاده و خادم باشی در اردبیل، کاروان سرای قانلی بولاغ در مشگین شهر، کاروان سرای شاه عباسی در نیر و کهنه قلعه در مشگین شهر آماده واگذاری است.
 
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تصریح کرد: سرمایه‌گذاران می‌توانند با مراجعه به اداره کل در قالب قرارداد منعقده در مرمت و احیای بنای تاریخی مشارکت داشته باشند.
 
فلاحی اظهار کرد: تمامی روند مرمت و احیا بر اساس نقشه ابلاغی اداره کل و زیر نظر کارشناسان است و بعد از اتمام مرمت تغییر کاربری توسط سرمایه گذار پیشنهاد شده و بنای تاریخی در مدت معین به فرد واگذار می‌شود.
 
وی تصریح کرد: در تمامی مدت واگذاری سرمایه گذار موظف به صیانت و حفاظت از بنای تاریخی است و بر اساس قوانین نمی‌تواند تغییری در ساختار بنا ایجاد کند.
 
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان با بیان اینکه نمونه‌های موفق واگذاری در استان اردبیل مشاهده می‌شود، افزود: انتظار می‌رود بخش خصوصی یاریگر ما در بهره‌برداری بهینه از بناهای تاریخی باشد.