جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۸ خرداد ۱۳۹۹

۱۵۶ کیلومتر از جاده‌های استان اردبیل به سیستم روشنایی مجهز شد - خبر

 

 

۱۵۶ کیلومتر از جاده‌های استان اردبیل به سیستم روشنایی مجهز شد

مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: به منظور تامین ایمنی جاده‌ها ۱۵۶ کیلومتر از محور‌های مواصلاتی استان از سیستم روشنایی مناسب برخوردار شدند.

۱۵۶ کیلومتر از جاده‌های استان اردبیل به سیستم روشنایی مجهز شد
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، علی رحمتی افزود: استان اردبیل از لحاظ برخورداری از سیستم روشنایی جاده ای جزء استان های پیشرو و برتر کشور محسوب می شود.
 
وی با اشاره به بارش های اخیر برف در مناطق مرکزی و جنوبی استان و آماده باش کامل راهداران در جهت خدمات رسانی به موقع به همشهریان و مسافران بیان کرد: امسال نیز 250 دستگاه ماشین آلات راهداری با 458 نیروی انسانی در قالب 120 اکیپ در 12 راهدارخانه  ثابت و سیار در تمامی محورهای برفگیر استان اردبیل مستقر هستند تا عملیات زمستانی را انجام دهند.
 
عضو شورای ترافیک استان اردبیل با بیان اینکه 15 هزار تن نمک از استان های زنجان و آذربایجان شرقی برای انجام عملیات زمستانی و نمک پاشی خریداری شده است اظهار داشت: این میزان نمک در انبار راهدارخانه ها ذخیره سازی شده است تا در مواقع لزوم نمک پاشی انجام و هیچگونه مسدودی در محورها نخواهیم داشت.
 
رحمتی همچنین از توزیع 6 هزار و 500 حلقه لاستیک بین رانندگان استان اردبیل خبر داد و افزود: 7 هزار راننده کامیون بار در بخش حمل ونقل استان فعال هستند و از این میزان  2هزار و 200دستگاه از درخواست کنندگان لاستیک باقی مانده که به ترتیب اولویت در مراحل بعدی توزیع خواهد شد.
 
وی گفت: تاکنون 700هزار راننده با 152 میلیارد تومان هزینه درسطح کشور تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار گرفتند که از این میزان 7هزار و600 مورد مربوط به رانندگان ناوگان حمل ونقل جاده ای استان اردبیل است.
 
رحمتی با اشاره به اینکه رانندگان استان با روحیه بسیجی خود در آن دوران ارادت و ولایت پذیری خودرا به امام اثبات کرده و جزوه اولین رانندگان اعزامی به بنادر بودند، اکنون نیز در شرایط حساس اقتصادی همچنان با روحیه جهادی لحظه ای از کار و تلاش خود دست نکشیده و شبانه روز در خدمت مردم و کشور هستند.