جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

۱۵۰ پروژه سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری استان اردبیل فعال است - خبر

 

 

۱۵۰ پروژه سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری استان اردبیل فعال است

مدیرکل‌ میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان اردبیل اعلام کرد: هم اینک ۱۵۰ پروژه سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری استان فعال است و زیرساخت‌های صنعت گردشگری استان برای پساکرونا آماده می‌شود.

۱۵۰ پروژه سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری استان اردبیل فعال است

نادر فلاحی روز شنبه در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان اردبیل گفت: با وجود تعطیلی سفرها و فعالیت‌های حوزه گردشگری، اجرای طرح‌های زیرساختی و سرمایه‌گذاری گردشگری در استان اردبیل تعطیل نشده است و مقدمات پذیرایی از گردشگران در دوره پسا کرونا در سطح استان در حال فراهم شدن است.

وی بیان کرد: با شیوع کرونا، بخش گردشگری استان بیشترین زیان را از وضعیت به وجود آمده متحمل شد و با تعطیلی واحدهای این صنعت، فعالیت در سایر حوزه‌ها و اصناف استان نیز آشکار شد.

مدیرکل‌ میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل همچنین از برنامه‌ریزی برای افتتاح ۲۲ طرح سرمایه‌گذاری بخش گردشگری به ارزش سه هزار میلیارد در دهه فجر امسال در استان خبر داد و بیان کرد: این طرح‌ها در جریان سفر وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به استان به بهره‌برداری می‌رسد.

او اضافه کرد: این طرح‌ها، زمینه اشتغال ۴۴۷ نفر به شکل مستقیم و ۲ هزار و ۴۰۰ نفر را به شکل غیرمستقیم در استان اردبیل فراهم کرده است.

فلاحی، ۹ واحد اقامتی ۱۳ طرح دیگر شامل محوطه گردشگری، آبدرمانی، سفره‌خانه سنتی و واحد پذیرایی را از جمله سایر این طرح‌ها ذکر و بیان کرد: در شهرستان اردبیل چهار طرح، در بیله‌سوار، گرمی، نمین و نیر هر کدام یک طرح، در خلخال سه طرح، در مشگین‌شهر پنج طرح و در سرعین ۶ طرح برای بهره‌برداری آماده شده است.

وی اظهار کرد: با توجه به اینکه وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، وزیر معین استان اردبیل است، از محل اعتبارات ملی ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای ایجاد ۱۰ مورد نمازخانه‌ بین‌راهی، مجموعه بهداشتی و فروشگاه صنایع‌دستی در اختیار استان قرار گرفته که از این تعداد، هفت مورد در حال احداث بوده و عملیات عمرانی سه مورد دیگر با سفر وزیر به استان آغاز می‌شود.