جهش تولید | چهارشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۹

۱۵۰۰ طرح مسکن و اشتغال برای ایثارگران در اردبیل تامین می‌شود - خبر

 

 

۱۵۰۰ طرح مسکن و اشتغال برای ایثارگران در اردبیل تامین می‌شود

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: ۱۵۰۰ طرح مسکن و اشتغال برای ایثارگران در اردبیل تامین می‌شود.

۱۵۰۰ طرح مسکن و اشتغال برای ایثارگران در اردبیل تامین می‌شود
سعید اوحدی بعدازظهر امروز با حضور در استانداری اردبیل برای امضای تفاهم‌نامه‌های مسکن، اشتغال و ساماندهی گلزار شهدا استان اردبیل اظهار داشت: طبق تفاهم‌نامه امضا شده عملیات اجرایی 1500 طرح مسکن و اشتغال ایثارگران تامین می‌شود.
 
وی  به پیگیری جدی در حوزه اشتغال فرزندان شهدا و ایثارگران اشاره کرد و گفت: امروز تفاهم‌نامه‌ای در زمینه اشتغال فرزندان ایثارگران در استان منعقد شد که در این راستا ظرفیت‌های قانونی در بندهای «ج» و «د» ماده 87 قانون برنامه توسعه ششم وجود دارد که دولت مکلف است تا پایان برنامه ششم توسعه، کلیه فرزندان شهدا و جانبازان در سطح کشور به استخدام دولت دربیایند.
 
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور تصریح کرد: این تعداد اشتغال‌زایی جدا از ظرفیت‌های قانونی اشتغال‌زایی برای جامعه ایثارگری بوده و شغل‌ها در حوزه‌های دولتی، بر پایه مهارت‌آفرینی و نیز بخش خصوصی خواهد بود.
 
اوحدی با اشاره به اینکه کلیه مطالبات جامعه ایثارگری تا پایان دولت دوازدهم به شکل کامل پرداخت خواهد شد، افزود: در سازمان برنامه و بودجه کارگروه ویژه‌ای جهت پرداخت مطالبات تنظیم شده است که این مطالبات در سه بخش بازنشستگی، مرخصی ذخیره‌ شده و ماده 38 است که مربوط به سال‌های گذشته بوده که بخش اساسی آن تأمین اعتبار شده است.
 
وی با اشاره به گرامیداشت شهدای والا مقام در هفته دفاع مقدس افزود: هفته دفاع مقدس فرصت مغتنمی برای تبیین این رشادت‌ها و شجاعت‌های خانواده‌های معظم شهدا است که بخشی از هویت ماندگار ایثار و شهادت است و یادگارانی که از شهیدان داریم همان خانواده‌هایی هستند که پشتیبان پیروزی ملت ایران اسلامی بودند.