رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۸

۱۴۳۷ حادثه‌دیده در جاده‌های استان اردبیل امدادرسانی شدند - خبر

 

 

۱۴۳۷ حادثه‌دیده در جاده‌های استان اردبیل امدادرسانی شدند

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اردبیل گفت: در ۴۸ ساعت گذشته ۱۴۳۷ حادثه‌دیده در جاده‌های استان اردبیل امدادرسانی شدند.

۱۴۳۷ حادثه‌دیده در جاده‌های استان اردبیل امدادرسانی شدند
فرهاد عبدالعلی‌پور صبح امروز در جمع خبرنگاران در اردبیل اظهار داشت: در 48 ساعت گذشته یک هزار و 437 حادثه‌دیده در جاده‌های استان اردبیل امدادرسانی شدند که از این تعداد یک هزار و 432 نفر در برف و کولاک گرفتار، 4 نفر دچار حادثه جاده‌ای و یک نفر زن باردار بود.
 
وی با بیان اینکه در 24 ساعت گذشته عوامل هلال احمر به یک فقره تصادف جاده‌ای امدادرسانی کرده‌اند گفت: در این حادثه 3 دستگاه خودرو در کیلومتر40 اردبیل – کوثر دچار حادثه شده بود و 4 نفر حادثه دیده داشت که یک مصدوم توسط عوامل این جمعیت به مرکز درمانی انتقال یافته و 2 نفر فوتی حادثه فوق توسط عوامل جمعیت رهاسازی و تحویل مراجع ذی‌صلاح شد.
 
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اردبیل افزود: شب گذشته یک مورد انتقال زن باردار در روستای دگرماندرق واقع در کیلومتر 17 محور نمین – آبی بیگلو را انجام و تحویل عوامل اورژانس داده‌اند.
 
عبدالعلی‌پور از امدادرسانی به 652 نفر با 113 دستگاه خودرو در برف و کولاک محور اردبیل – کوثر در شب گذشته توسط جمعیت هلال احمر شهرستان اردبیل خبر داد و افزود: 388 نفر از هموطنان در این محور در 4 محل 2 محل بودالالو، یک محل کرگان و یک محل آراللو اسکان داده شده و 100 قوطی کنسروجات و 116 تخته پتو در بین آنها توزیع شده است.
 
وی با بیان اینکه در تمامی محورهای مواصلاتی استان برف و کولاک وجود داشت گفت: در این محورها به 544 دستگاه خودروی گرفتار شده امدادرسانی انجام یافت.
 
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اردبیل گفت: نجاتگران هلال احمر استان نیز در بستن زنجیرچرخ، رهاسازی و هدایت به مسیر کمک کرده و 751 نفر را هم اسکان داده و در بین آنها 990 قرص نان، 305 قوطی کنسرو، 203 بسته بیسکویت، 187 تخته پتو، 83 بطری آب معدنی و 20 کیلو خرما توزیع شد.
 
به گزارش خبرگزاری تسنیم، وی با اشاره به نیروها و امکانات به‌کار گرفته شده برای امدادرسانی به این افراد گفت: به‌کارگیری 31 تیم عملیاتی، 131 نفر نیرو در 12 پایگاه ثابت، 4 پایگاه موقت، یک پایگاه کوهستان و 14 اکیپ سیار با 22 دستگاه آمبولانس، 11 دستگاه خودروی ست نجات و 7 دستگاه خودروی کمک‌دار پشتیبانی به خودروهای گرفتار شده در برف و کولاک امدادرسانی انجام شد.