رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲ خرداد ۱۳۹۸

۱۴۰ میلیارد ریال سرمایه در گردش برای واحدهای صنعتی استان اردبیل کافی نیست - خبر

 

 

۱۴۰ میلیارد ریال سرمایه در گردش برای واحدهای صنعتی استان اردبیل کافی نیست

استاندار اردبیل با تاکید بر تامین سرمایه در گردش برای واحدهای تولیدی گفت: ۱۴۰ میلیارد ریال سرمایه در گردش برای واحدهای صنعتی استان کافی نیست.

۱۴۰ میلیارد ریال سرمایه در گردش برای واحدهای صنعتی استان اردبیل کافی نیست
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، استاندار اردبیل با اشاره به هدفگذاری ایجاد 20 هزار فرصت شغلی تا پایان سال 97 در اردبیل اظهار داشت: براساس آمارهای موجود از ابتدای سال تاکنون بیش از 18 هزار فرصت شغلی جدید در اردبیل ایجاد شده است.
 
اکبر بهنام‌جو از اختصاص بیش از 794 میلیارد تومان تسهیلات برای رونق اشتغال در اردبیل خبر داد و افزود: این تسهیلات برای ایجاد 19 هزار فرصت شغلی اختصاص یافته که انتظار می‌رود در راستای تحقق آن دستگاه‌های مختلف تلاش لازم را داشته باشند.
 
وی تحقق ایجاد فرصت شغلی با ارائه تسهیلات را کاری مهم دانست و بیان کرد: انتظار می‌رود در راستای تحقق ایجاد فرصت‌های شغلی هدفگذاری شده دستگاه‌های مرتبط افق 30 هزار فرصت شغلی را تدوین کنند تا رقم 19 تا 20 هزار فرصت شغلی در زمان مناسب و معین محقق شود.
 
رئیس کارگروه اشتغال استان اردبیل تدوین برنامه‌های اشتغالزای دستگاه‌های اجرایی در استان را تا افق 1400 ضروری دانست و تصریح کرد: باید در این حوزه طرح‌ها کارآمد و مناسب ارائه شده و مشکلات اشتغال در استان کاهش یابد.
 
بهنام‌جو بخش کشاورزی را از ظرفیت‌های اشتغالزا در استان برشمرد و گفت: تدوین و اجرای طرح‌های اشتغال در این حوزه ضروری است و انتظار می‌رود به ویژه در راستای توسعه کشت گلخانه‌ای که زودبازده بوده و دارای اشتغالزایی پایدار دایمی و از همه مهمتر نیاز به آب کمتر دارند، اقدامات لازم انجام شود.
 
وی با تاکید بر تامین سرمایه در گردش برای واحدهای تولیدی استان افزود: 140 میلیارد ریال سرمایه در گردش برای واحدهای صنعتی استان کافی نبوده و باید با شاسایی واحدهایی که نیازمند این سرمایه هستند در راستای رفع نیازمندی‌های آنها پیگیری‌های اساسی انجام داد.