جهش تولید | جمعه، ۲۲ فروردین ۱۳۹۹

۱۴۰۰ مددجوی اردبیلی در کانون‌های تابستانی کمیته امداد امام(ره) شرکت کردند - خبر

 

 

۱۴۰۰ مددجوی اردبیلی در کانون‌های تابستانی کمیته امداد امام(ره) شرکت کردند

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل گفت: ۱۴۰۰ نفر از مددجویان تحت حمایت از برنامه‌های غنی‌سازی اوقات فراغت کانون‌های فرهنگی کمیته امداد استان اردبیل در طول تابستان سال‌جاری بهره‌مند شدند.

۱۴۰۰ مددجوی اردبیلی در کانون‌های تابستانی کمیته امداد امام(ره) شرکت کردند

حسین دشتی بعد از ظهر امروز در مراسم اختتامیه کانون‌های فرهنگی این نهاد که با حضور مسؤولان و جمعی از دانش‌آموزان تحت حمایت در مجتمع فرهنگی- تربیتی الغدیر برگزار شد، اظهار کرد: ۱۴۰۰ مددجوی تحت حمایت با شرکت در کانون‌های فرهنگی کمیته امداد ضمن غنی‌سازی اوقات فراغت و فراگیری آموزش‌های فنی و تخصصی، بیش از پیش با بیانیه گام دوم انقلاب آشنا شده‌اند.

وی با بیان اینکه کانون‌های فرهنگی دائم و موقت کمیته امداد از ابتدای تیرماه تا آخرین روز شهریور ۹۸ برای غنی‌سازی اوقات فراغت نوجوانان و جوانان در حال فعالیت بوده‌اند، افزود: با توجه به بیانیه گام دوم انقلاب، مهم‌ترین برنامه‌های فرهنگی و تربیتی در این خصوص برگزار شده است تا جوانان تحت حمایت برای تحقق تمدن نوین اسلامی آموزش ببینند.

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه در بخش‌های بسیاری از بیانیه گام دوم انقلاب، جوانان مورد خطاب قرار گرفته‌اند، بیان کرد: با برگزاری دوره و کارگاه‌های متعدد برای نوجوانان و جوانان تحت حمایت تلاش شد تا آنها نیز همراه با سایر آحاد مختلف جامعه به سوی آرمان‌های انقلاب اسلامی حرکت کرده و نقش مضاعفی را ایفا کنند.

وی غنی‌سازی اوقات فراغت خانوار تحت حمایت و فرزندان آنها یکی از برنامه‌های مهم کمیته امداد دانست و تصریح کرد: در این خصوص برنامه‌های فرهنگی، آموزشی، ورزشی، هنری و اردویی مختلفی برای مددجویان برگزار می‌شود تا مهارت‌های لازم زندگی را بیاموزند.

دشتی به برگزاری اردوهای درون استانی و برون استانی برای ۱۸۰۰ نفر از خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل در طول فصل تابستان اشاره و تاکید کرد: ایجاد روحیه نشاط و شادابی در بین مددجویان مهم‌ترین هدف کمیته امداد استان اردبیل در برگزاری اردو‌ها است.

وی برنامه‌های هدف‌مند کمیته امداد برای استعدادیابی، مهارت‌آموزی و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در بین دانش‌آموزان و دانشجویان تحت حمایت را از دیگر فعالیت‌های مهم این نهاد عنوان کرد و ادامه داد: توانمندسازی فکری و فرهنگی مددجویان، محور اساسی فعالیت‌های کمیته امداد استان اردبیل است که همواره در رأس برنامه‌های این نهاد قرار دارد.

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل تشریح کرد: کسب رتبه برتر کشوری در اردوی آموزشی، زیارتی و تربیتی «سدید» توسط دانشجویان تحت حمایت این نهاد از جمله موفقیت‌های مهم در عرصه فرهنگی و تربیتی است و در جشنواره «وارثین» نیز دانش‌آموزان و دانشجویان تحت حمایت توانستند با کسب ۱۰ رتبه برتر، به مقام پنجم این مسابقات در بین استان‌های کشور دست یابند.

دشتی اضافه کرد: کسب رتبه سوم مسابقات کشوری قرآن از دیگر افتخارات نوجوانان و جوانان تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل است که تعالیم اسلامی و قرآنی از اساسی‌ترین مباحث کمیته امداد برای خانوار تحت حمایت است و هر چقدر با این مفاهیم معنوی آشنا شوند به همان میزان مسیر توانمندسازی آنها هموارتر خواهد شد.

وی گفت: برنامه‌های فرهنگی و هنری، کتاب‌خوانی، مطالعه و پژوهش، ورزش و برگزاری اردوهای زیارتی و علمی از جمله برنامه‌های کمیته امداد استان اردبیل برای غنی‌سازی اوقات فراغت مددجویان است و برنامه‌های مهارت‌آموزی در ابعاد فنی و حرفه‌ای، مهارت‌های زندگی، گفت‌وگوی جوان، شناسایی مخترعان و نخبگان و اوقات فراغت در محیط مجازی و رسانه بخشی از برنامه‌های این نهاد است.