جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

۱۴میلیارد ریال کالای احتکار در استان اردبیل کشف شد - خبر

 

 

۱۴میلیارد ریال کالای احتکار در استان اردبیل کشف شد

فرمانده انتظامی استان اردبیل از کشف انبارهای احتکار کالاهای اساسی در این استان به ارزش ۱۴میلیارد ریال خبر داد.

۱۴میلیارد ریال کالای احتکار در استان اردبیل کشف شد
سردار هوشنگ حسینی عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در تداوم اجرای طرح تشدید مبارزه با قاچاق کالا و ارز و پیشگیری و مقابله با پدیده شوم احتکار، مأموران اداره مبارزه با جرایم اقتصادی پلیس آگاهی اردبیل گزارش هایی مبنی بر احتکار کالای اساسی در انباری در شهر اردبیل دریافت کردند.
 
وی افزود: ماموران پلیس امنیت اقتصادی اردبیل پس از دریافت گزارش‌هایی مبنی بر احتکار کالاهای اساسی و مصرفی در یک انبار در بازار خشکبار اردبیل، تحقیقات و بررسی‌های لازم را آغاز کردند و پس از اطمینان از صحت گزارش‌ها و هماهنگی قضائی، با همراهی بازرس اداره صنعت، معدن و تجارت به محل اعزام شدند.
 
فرمانده انتظامی استان اردبیل با بیان اینکه کشفیات به دست آمده به صورت غیرقانونی دپو و احتکار شده بود؛ گفت: ارزش احتکار مکشوفه بنا به اظهار نظر کارشناسان 14 میلیارد ریال  برآورد شده است.
 
حسینی تصریح کرد: تمامی مراکز نگهداری کالا از جمله عمده فروشان و شرکت‌های پخش کالا باید در سامانه جامع انبارها ثبت‌نام و مشخصات و میزان خرید و فروش خود را در این سامانه به ثبت برسانند.
 
وی افزود: شهروندان می‌توانند هر گونه تخلفات اقتصادی از قبیل گران‌فروشی، احتکار و قاچاق را با ستاد خبری سازمان صمت استان یا سامانه 124 و یا به مراکز انتظامی استان به شماره 110 مرکز فوریت‌های پلیسی اطلاع‌رسانی کنند تا در سریع‌ترین زمان ممکن رسیدگی و با متخلفان برخورد قانونی شود.