رونق تولید ملی | شنبه، ۴ خرداد ۱۳۹۸

۱۳ پروژه گردشگری خلخال تا سال ۱۴۰۰ به بهره برداری می‌رسد - خبر

 

 

۱۳ پروژه گردشگری خلخال تا سال ۱۴۰۰ به بهره برداری می‌رسد

مدیرکل میراث فرهنگی استان اردبیل از بهره برداری از ۱۳ پروژه در حال اجرا در حوزه گردشگری شهرستان خلخال تا سال ۱۴۰۰ خبر داد.

۱۳ پروژه گردشگری خلخال تا سال ۱۴۰۰ به بهره برداری می‌رسد

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان نادر فلاحی، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: در حال حاضر چهار پروژه در حوزه تامین زیرساخت‌های گردشگری در شهرستان خلخال توسط اداره کل میراث فرهنگی استان اردبیل در حال انجام است که از پیشرفت فیزیکی مطلوبی برخوردار هستند.

وی همچنین به اجرای ۱۳ پروژه گردشگری در شهرستان اشاره کرد و افزود: پیست اسکی اندبیل، پل معلق و هتل سه ستاره از جمله پروژه‌های مهم درحال اجرا در خلخال است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل با اشاره به همجواری این شهرستان با استان‌های گیلان و زنجان، گفت:، شهرستان خلخال به لحاظ برخورداری از جاذبه‌های طبیعی، تاریخی و گردشگری متعدد، سالانه پذیرای خیل عظیمی از گردشگران از این مسیر‌ها ست که با به ثمر رسیدن پروژه‌های درحال اجرا در آینده نزدیک، بدون شک خلخال به عنوان سومین قطب گردشگری استان خواهد بود.

فلاحی همچنین در حوزه گردشگری به برنامه ریزی برمبنای برش شهرستانی اشاره کرد و افزود: همراهی مردم شریف شهرستان در توسعه گردشگری قابل تقدیر است و امیدواریم تا سال ۱۴۰۰ شاهد تحولی بزرگ در شهرستان خلخال باشیم.

وی گفت: قابلیت‌های شهرستان خلخال در حوزه صنایع دستی نیز قابل توجه است بطوری که گلیم خلخال از جمله ده رشته دارای نشان جغرافیایی ملی در کشور است و برنامه ریزی اداره کل در این بخش، تکمیل ساختمان صنایع دستی و برپایی نمایشگاه دائمی به همراه برگزاری دوره‌های آموزشی است.