جهش تولید | دوشنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۹

۱۳ پایگاه امدادی در استان اردبیل به مسافران خدمات می‌دهند - خبر

 

 

۱۳ پایگاه امدادی در استان اردبیل به مسافران خدمات می‌دهند

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل گفت: بیش از ۵۰ هزار نفر به صورت داوطلبانه در این استان در ۱۳ پایگاه امدادی هلال احمربه مردم و مسافران خدمات می‌دهند.

۱۳ پایگاه امدادی در استان اردبیل به مسافران خدمات می‌دهند
رامین معبودی روز پنجشنبه در بازدید از پایگاه امداد و نجات جاده‌ای جمعیت هلال احمر گردنه الماس در مسیر ارتباطی خلخال - اسالم افزود: استان اردبیل از معدود استان‌هایی است که ۱۳ پایگاه امدادی بین راهی دارد.
 
وی با بیان اینکه پایگاه امداد و نجات بین‌راهی گردنه الماس بزرگترین پایگاه بین‌راهی استان اردبیل است که تابستان امسال افتتاح شده است، اظهارداشت: امدادگران این پایگاه به مسافران ۲ جاده منتهی به استان گیلان خلخال - اسالم و پونل امدادرسانی کرده و حتی در صورت نیاز در حوزه استحفاظی استان گیلان نیز به در راه‌ماندگان کمک می‌کنند.
 
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل گفت: تمامی پایگاه‌های امداد و نجات جاده‌ای هلال احمر استان اردبیل به صورت ساختمان بوده و امدادگران مستقر در آنها به صورت داوطلبانه و شبانه‌روزی امدادرسانی می‌کنند.
 
معبودی با بیان اینکه هلال احمر هر زمان در کنار مردم است، افزود: در راستای ایجاد آمادگی لازم در تمامی شهرستان‌های استان، انبار امدادی ساخته شده که به اقلام امدادی مجهز هستند تا در صورت نیاز و در حوادث احتمالی اقلام اولیه در اختیار مردم قرار بگیرد.
 
وی با بیان اینکه کارکنان هلال احمر استان ۱۸۳ نفر بوده  در تمامی برنامه‌ها، عملیات و حوادث از ظرفیت دواطلبان نیز استفاده می‌شود، اظهارداشت: در حال حاضر ۵۰ هزار نفر به صورت داوطلب با هلال احمر استان همکاری دارند.
 
وی با بیان اهمیت آموزش کمک‌های اولیه به مردم جهت استفاده در مواقع بحران و بروز حوادث غیرمترقبه  افزود: در سال گذشته بیش از ۳۰ هزار نفر در ۶ ماه نخست سال‌جاری ۱۷ هزار نفر در دوره‌ کمک‌های اولیه شرکت کردند.
 
مدیرعامل جمعیت هلال احمر اردبیل اضافه کرد: برای اینکه در حوادث احتمالی بتوانیم نقش اساسی جمعیت هلال احمر را نشان دهیم ۲ اقدام مهم انجام خواهیم داد که یکی از این اقدامات، ایجاد خانه هلال در روستاها است و در این خصوص با دستور استاندار اردبیل ۳۰۰ خانه هلال با هدف آموزش روستائیان در مقابله با حوادث راه‌اندازی می‌شود.