جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

۱۲ خوشه صنعتی در استان اردبیل راه‌اندازی می‌شود - خبر

 

 

۱۲ خوشه صنعتی در استان اردبیل راه‌اندازی می‌شود

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل گفت:۱۲ خوشه صنعتی در این استان با هدف تحقق شعار جهش تولید و ایجاد اشتغال پایدار راه‌اندازی می‌شود.

۱۲ خوشه صنعتی در استان اردبیل راه‌اندازی می‌شود
محمد اهلی افزود: برای اجرای توسعه خوشه‌های کسب و کار و جهت حمایت و ایجاد هماهنگی بین دستگاه‌های اجرایی، تاکنون سه خوشه صنعتی فرش، پلاستیک و لبنیات در استان در حال اجرا بوده و مطالعات و امکان‌سنجی انجام ۱۲ خوشه صنعتی دیگر نیز در دست اقدام می‌باشد.
 
وی این خوشه‌های صنعتی را شامل صنایع چوب و مبلمان، توریسم، صنایع فلزی، صنایع شیرآلات بهداشتی، فنی و مهندسی ساختمان، صنایع پوشاک، آب معدنی، انواع نخ، عسل، طیور، سنگ‌های قیمتی و سنگ‌های معدنی برشمرد و گفت: با شناسایی و امکان‌سنجی این خوشه‌های صنعتی، فعالیت بنگاه‌های اقتصادی در کنار هم تجمیع و هماهنگ شده و این امر باعث بهره‌مندی هر چه بیشتر صنایع از خدمات یکدیگر می‌شود.
 
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل با بیان اینکه هدف از انجام خوشه‌های کسب و کار، تقویت ارتباط، شبکه‌سازی و همکاری اعضای خوشه‌های صنعتی با یکدیگر است ،تشریح ‌کرد: برنامه توسعه خوشه‌های کسب و کار با بهره‌مندی از تجربه کشورهای توسعه یافته پایه‌ریزی شده و تاکنون دستاوردهای موفقی نیز در برداشته است.
 
اهلی از دیگر مزایای اجرای خوشه‌های صنعتی را تامین زنجیره تولید و افزایش صادرات دانست و گفت: با اجرای خوشه‌های صنعتی، حلقه‌های مفقوده زنجیره ارزش صنایع و خدمات نمایان شده و حمایت از شکل‌گیری و توسعه ارائه‌دهندگان خدمات کسب و کار تسهیل خواهد شد.
 
 مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل افزود: ایجاد و توسعه خوشه‌های صنعتی یک ظرفیت بسیار بزرگ برای اشتغال و تولید استان است و برای واگذاری زمین با تسهیلات مناسب برای سرمایه‌گذاران آمادگی داریم.
 
اهلی اظهارامیدواری کرد تا با هماهنگی هرچه بیشتر میان مسوولان استانی، اجرای خوشه‌های صنعتی در استان از شتاب بیشتری برخوردار باشد.