رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۵ تیر ۱۳۹۸

۱۲۹پروژه شهری استان اردبیل در دهه فجر به بهره برداری می‌رسد - خبر

 

 

۱۲۹پروژه شهری استان اردبیل در دهه فجر به بهره برداری می‌رسد

مدیرکل دفتر امور شهری و شورا‌های استانداری اردبیل گفت: ۱۲۹ پروژه عمرانی و خدمات شهری شهرداری‌های این استان امسال در دهه مبارک فجر افتتاح و به بهره برداری می‌رسد.

۱۲۹پروژه شهری استان اردبیل در دهه فجر به بهره برداری می‌رسد

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان مسعود امامی یگانه،مدیرکل دفتر امور شهری و شورا‌های استانداری اردبیل  افزود: برای این پروژه‌ها که در شهر‌های مختلف استان اجرا شده بیش از ۹۸۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

وی زیرسازی و آسفالت معابر، اجرای دیوار حائل، احداث پارک، ساختمان آتش نشانی، توسعه و اصلاح معابر شهری، همسان سازی آرامستان، تامین ماشین آلات مورد نیاز شهرداری‌ها، جمع آوری آب‌های سطحی و سنگفرش کردن پیاده رو‌ها را از جمله این طرح‌ها ذکر کرد.

مدیرکل دفتر امور شهری و شورا‌های استانداری اردبیل با بیان اینکه در ۹ ماه امسال ۵۸۰ میلیارد ریال از محل ارزش افزوده، اعتبارات استانی و سازمان شهرداری‌ها به شهرداری‌های استان اردبیل کمک شده، اظهار داشت: در پنج سال اخیر از این محل در مجموع چهار هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال به شهرداری استان پرداخت شد.

امامی یگانه بیان کرد: در دولت تدبیر و امید ۵۵ دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین تامین و در اختیار شهرداری‌های استان قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: همچنین در پنج سال اخیر نیز بیش از ۶۰۰ میلیارد ریال قیر رایگان در اختیار شهرداری‌های استان قرار گرفته است.

مدیرکل دفتر امور شهری و شورا‌های استانداری اردبیل گفت: در همین مدت ۱۸۰ عنوان دوره آموزشی برای کارکنان شهرداری ها، شهردار‌ها و اعضای شورای شهر استان برگزار شده است.

امامی یگانه از فعالیت ۲۹ شهرداری در سطح استان خبر داد و اظهار داشت: شهرداری‌های بخش اردیموسی، ثمرین و زهرا در دولت تدبیر و امید تاسیس شده است.