جهش تولید | چهارشنبه، ۸ بهمن ۱۳۹۹

۱۲۴ روستای عشایری استان اردبیل مشکل آب شرب دارند - خبر

 

 

۱۲۴ روستای عشایری استان اردبیل مشکل آب شرب دارند

مدیرکل امور عشایری استان اردبیل گفت: ۱۲۴ روستای عشایری در مناطق مختلف این استان فاقد آب شرب مناسب و بهداشتی هستند.

۱۲۴ روستای عشایری استان اردبیل مشکل آب شرب دارند

معرفت آذری افزود: مشکلات این روستاها با جذب و هزینه اعتبار موردنیاز برای اجرای طرح‌های آبرسانی شرب عشایری برطرف خواهد شد.

او اظهارداشت: امسال ۸۰ میلیارد ریال برای توسعه شبکه‌های آبرسانی قشلاقات استان اختصاص یافته که به تناسب جمعیت و اولویت هزینه خواهد شد.

او گفت: بخش زیادی از این اعتبار برای آبرسانی به ۱۴ قشلاق در حوزه شهرستان اصلاندوز تا پایان شهریور امسال هزینه شده و آب شرب لوله‌کشی یک هزار نفر از جمعیت عشایری استان تامین خواهد شد.

آذری افزود: در سال گذشته و اوایل امسال نیز در مجموع ۳۸۰ میلیارد ریال برای اجرای طرح‌های عمرانی و توسعه شبکه‌های آبرسانی شرب مناطق عشایر به استان اردبیل اختصاص یافت.

او با بیان اینکه عشایر اردبیل بیش از ۶ درصد جمعیت استان را تشکیل داده‌اند و مشکل تامین آب شری را از سالی به سال دیگر انتقال می‌دهند، اظهارداشت: در حال حاضر آبرسانی سیار به ۱۷ هزار نفر عشایر اردبیل انجام می‌شود.

مدیرکل امور عشایر استان تصریح کرد: هشت دستگاه تانکر آبرسانی قبلا تامین شده بود که با تامین ۹ دستگاه دیگر آبرسانی با بهبود کیفی و کمی همراه بوده و تانکرهای هزار و ۲ هزار لیتری تهیه شده است.

به گفته وی ، پارسال ۸۰۰ کیلومتر راه عشایری در این استان تسطیح ، مرمت و بهسازی شد که ۲۲۰ کیلومتر از مجموع این راه‌ها مربوط به راه‌های ارتباطی عشایر شهرستان خلخال است.