جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

۱۲۴۶ پروژه نیمه‌تمام در اردبیل شناسایی شد - خبر

 

 

۱۲۴۶ پروژه نیمه‌تمام در اردبیل شناسایی شد

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت: یک هزار و ۲۴۶ پروژه نیمه‌تمام با میانگین پیشرفت ۵۵ درصد در استان شناسایی شده و سعی بر اتمام آنها است.

۱۲۴۶ پروژه نیمه‌تمام در اردبیل شناسایی شد
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، داود شایقی گفت: مشارکت بخش خصوصی و عمومی برای اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام به عنوان اولویت اساسی مطرح است و در حال حاضر به تعداد یک هزار و 246 پروژه نیمه‌تمام با میانگین پیشرفت 55 درصد در استان شناسایی شده و سعی بر اتمام آنهاست.
 
وی بیان کرد: شناسایی پروژه‌های نیمه‌تمام با پیشرفت فیزیکی 55 درصدی در استان شناسایی شده و برای تکمیل این پروژه‌ها باید اعتبارات دولتی در سال‌های طولانی اختصاص یابد و تکمیل پروژه‌ها با روند فعلی نیازمند منابع درآمدی بالا در سال‌های طولانی است، لذا در چنین شرایطی باید به سمت بهره‌گیری از الگوهای مشارکت عمومی-خصوصی حرکت کرد.
 
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت: در سال‌های اخیر میزان اعتبارات عمرانی کاهش یافته و بسیاری از پروژه‌های عمرانی شروع شده بلاتکلیف مانده است، عزم دولت بر واگذاری این پروژه‌ها به بخش خصوصی است.
وی با بیان اینکه سال‌هاست به دلیل نوسانات درآمدی دولت صدمه دیده و برای تکمیل پروژه‌های نیمه تمام در این شرایط اقتصادی میلیاردها تومان اعتبار نیاز است، بیان کرد: هرچند برای تکمیل این پروژه‌ها باید اعتبارات دولتی در سال‌های طولانی اختصاص یابد و تکمیل پروژه‌ها با روند فعلی نیازمند منابع درآمدی بالا در طی سال‌های طولانی است، اما در چنین شرایطی باید به سمت بهره‌گیری از الگوهای مشارکت عمومی-خصوصی حرکت کرد.
 
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل با بیان اینکه مشکلاتی اقتصادی کشور تأثیر بسزایی بر واگذاری پروژه‌ها داشته است، تصریح کرد: در حال حاضر ریسک سرمایه‌گذاری در ایران به دلیل نوسانات قیمتی نهاده‌های تولیدی، بالاست و در بخش بازاریابی نیز مشکلاتی وجود دارد.