جهش تولید | دوشنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۹

۱۱ میلیارد ریال صرف مقابله با اعتیاد در استان اردبیل شد - خبر

 

 

۱۱ میلیارد ریال صرف مقابله با اعتیاد در استان اردبیل شد

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اردبیل گفت: پارسال ۱۱ میلیارد و ۴۴۰ میلیون ریال برای پیشگیری ،مقابله و درمان اعتیاد در مناطق مختلف این استان هزینه شده است.

۱۱ میلیارد ریال صرف مقابله با اعتیاد در استان اردبیل شد
بهنام بهشتی روز پنجشنبه در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر خلخال افزود: اعتبار هزینه شده شامل کمک‌های صورت گرفته به مراکز ترک اعتیاد سرپایی ،کمپ‌های ترک اعتیاد ،بهزیستی و کمک به مقابله با آسیب کرونا و پیشگیری از ابتلای معتادان به این ویروس است.
 
وی گفت: با اقدامات پیشگیرانه در کمپ‌های ترک اعتیاد و حمایت‌های مالی از این محل‌ها توسط ستاد مبارزه با موادمخدر تاکنون هیچ معتاد در حال بستری و درمان در کمپ‌های ترک اعتیاد استان به ویروس کرونا مبتلا نشده است.
 
وی با تقدیر از عملکرد فرماندهی انتظامی خلخال در مبارزه بی‌امان با موادمخدر و کشف محموله‌های بزرگ قاچاق مواد افیونی در این منطقه اظهارداشت: کشف بیش از ۱۴۰ کیلوگرم مواد مخدر در کمتر از ۲ ماه در این شهرستان از موفقیت‌های قابل توجه این فرماندهی در مقابله با سوداگران مرگ است.
 
او افزود: شورای مبارزه با مواد مخدر استان با هدف تقدیر از تلاش‌های فرماندهی انتظامی خلخال و پلیس مبارزه با مواد مخدر نسبت به تقویت و تجهیز پلیس مبارزه با مواد مخدر اقدام کرده و یک دستگاه خودرو در اختیار آنها قرار داد.
 
او گفت: تا زمان حاکمیت شرایط کرونایی در جامعه، برنامه‌های ستاد مبارزه با مواد مخدر این استان نیز مطابق با پروتکل‌های بهداشتی ستاد مقابله با کرونای کشور و رعایت موارد مربوط به گام دوم طرح فاصله‌گذاری اجتماعی انجام خواهد شد.