رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲ خرداد ۱۳۹۸

۱۱۶ پروژه گردشگری در اردبیل اجرا می‌شود - خبر

 

 

۱۱۶ پروژه گردشگری در اردبیل اجرا می‌شود

استاندار اردبیل با اشاره به این که ۱۱۶ پروژه گردشگری در اردبیل اجرا می‌شود گفت: بهره‌برداری از این پروژه‌ها زمینه اشتغال سه هزار و ۵۰۰ نفر را به طور مستقیم فراهم می‌کند.

۱۱۶ پروژه گردشگری در اردبیل اجرا می‌شود
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، اکبر بهنام‌جو بعد از ظهر امروز در دیدار با برخی مسئولان حوزه گردشگری استان اردبیل اظهار داشت: استان اردبیل با دارا بودن شرایط بسیار مستعد در حوزه گردشگری می‌توان سالانه منبع درآمد مناسبی برای توسعه استان در تمامی عرصه‌ها باشد و برای جوانان این مرز و بوم اشتغال‌زایی ایجاد کند.
 
وی بیان کرد: محور مهم توسعه استان در حال حاضر گردشگری است و در این زمینه مسئولان و بانک‌های عامل نباید هیچ کوتاهی در جذب سرمایه‌گذاران داشته باشند چرا که تنها راه نجات استان برای حل مشکلات اقتصادی همکاری بخش خصوصی است تا بتوانیم پروژه‌های نیمه‌تمام را در اسرع وقت به اتمام برسانیم.
 
استاندار اردبیل تصریح کرد: برنامه‌های مصوب از سوی دستگاه‌های اجرایی قابل اجرا است که باید به شکل قابل قبول پیاده‌سازی شود و برای دستیابی به اهداف مورد نظر در این زمینه نیازمند تشریح و شفاف‌سازی عملکرد بخش‌های مختلف در حوزه‌های مربوطه از جمله گردشگری و صادرات هستیم.
 
بهنامجو تصریح کرد: در حال حاضر درصدد تدوین برنامه‌های اشتغال‌زایی با محوریت گردشگری هستیم که در این راستا باید یک برنامه سه ساله با برش یک ساله تدوین شود که در این زمینه باید از ظرفیت‌های کارشناسانه و *++
 
وی بیان کرد: ارائه آموزش‌های لازم با محوریت جذب گردشگران و خدمات‌رسانی مناسب به مسافران یک اولویت اساسی است و در این زمینه باید با ایجاد زیرساخت‌های رونق صنعت گردشگری این مهم را در استان تحقق بخشیم و رونق اقتصادی و اشتغال را با در نظر گرفتن تمامی جوانب به سطح قابل قبول برسانیم.