جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

۱۱۰ میلیارد تومان تاکنون برای بهسازی باند اصلی فرودگاه اردبیل هزینه شد - خبر

 

 

۱۱۰ میلیارد تومان تاکنون برای بهسازی باند اصلی فرودگاه اردبیل هزینه شد

استاندار اردبیل گفت: برای اجرای باند اصلی فرودگاه اردبیل که از دو سال گذشته عملیات آن در حال انجام است، تا کنون ۱۱۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.

۱۱۰ میلیارد تومان تاکنون برای بهسازی باند اصلی فرودگاه اردبیل هزینه شد

اکبر بهنام جو، استاندار اردبیل در جریان بازدید از روند اجرای این باند تصریح کرد: برای تکمیل این باند به حدود۹۰ میلیارد تومان دیگر نیاز است.

او بیان کرد: در سال‌های اخیر فرودگاه اردبیل به لحاظ مشخصات فنی در حال ارتقا بوده و بهسازی باند اصلی فرودگاه از جمله این اقدامات است.

استاندار اردبیل افزود: با اتمام عملیات بهسازی باند فرودگاه، پرواز‌های بیشتری را در استان شاهد خواهیم بود و خدمت رسانی به گردشگران و مردم استان با کیفیت بهتر ارائه می‌شود.

بهنام جو اظهار کرد:عملیات بهسازی باند اصلی فرودگاه اردبیل به شکل تخصصی و بی نظیر انجام می‌شود، به طوری که اقداماتی در روند آسفالت انجام شده که طول عمر آسفالت به ۳۰ سال برسد و در این مدت مشکل اساسی برای باند فرودگاه نخواهیم داشت.

او به اقدامات دیگر در راستای تجهیز فرودگاه اردبیل اشاره کرد و افزود: در سال گذشته ۴۵ میلیارد تومان تامین اعتبار برای دستگاه‌های ناوبری فرودگاه و ارتقا و تقویت آیرلس اختصاص یافت.

استاندار اردبیل گفت: در حال حاضر نیز کارشناسان در حال بررسی سایر نیاز‌های تجهیزاتی فرودگاه هستند که با شناسایی آن‌ها ارتقا انجام شود.

بهنام جو تصریح کرد: در سال گذشته ترمینال اصلی فرودگاه افتتاح شد که در استان‌هایی با این وسعت جمعیتی و حتی دارای جمعیتی بیشتر از اردبیل، چنین ترمینالی نداریم.