سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

۱۰ هزار کیت تست سریع کرونا به استان اردبیل اختصاص یافت - خبر

 

 

۱۰ هزار کیت تست سریع کرونا به استان اردبیل اختصاص یافت

استاندار اردبیل گفت: ۱۰ هزار کیت تست سریع کرونا تا فردا در اختیار دانشگاه علوم پزشکی اردبیل قرار گرفته و به نسبت جمعیت بین شهرستان‌های استان توزیع می‌شود.

۱۰ هزار کیت تست سریع کرونا به استان اردبیل اختصاص یافت

اکبر بهنامجو افزود: فرآیند تشخیص این کیت‌ها طی ۲۰ دقیقه بوده و به قرنطینه و مداخله سریع جهت کمک به بهبود بیمار و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی کمک شایانی خواهد کرد.

وی  بیان کرد: این کیت‌ها در طول طرح یا در مراکز ۱۶ و ۲۴ ساعته با ثبت بارکد کیت و ثبت کد ملی و شماره تماس فرد استفاده خواهد شد. 

بهنامجو اضافه کرد: اولویت انجام آزمایش با افراد علامت‌دار به صلاحدید پزشک و افراد گروه در معرض خطر و دارای بیماری زمینه‌ای و مسن تماس یافته با فرد مبتلا است.

استاندار اردبیل گفت: این کیت‌ها در افزایش تعداد بیماران شناسایی شده موثر بوده و در شروع درمان و یا ایزوله فرد ناقل یا با علایم خفیف تاثیرگذار است.

وی همچنین بر فعال‌سازی تیم‌های عملیاتی نظارتی و حمایتی توسط فرمانداران در محلات تاکید کرد و افزود: نظارت محله محور با همکاری ناحیه‌های مقاومت از جمله ماموریت‌های تیم‌های نظارتی است.

به گفته او، کنترل مراسم و دورهمی‌های خانوادگی به صورت محله‌ای، آگاه‌سازی خانواده‌ها بویژه زنان خانه‌دار و بازنشسته‌ها برای پرهیز از همنشینی و رعایت نکات بهداشتی ضروری است.

بهنامجو اظهارداشت: تیم‌های نظارتی با مراجعه به درب منازل و ایجاد فضای رقابتی بین محلات یک منطقه می‌توانند در راستای کاهش عوامل خطرزای کرونا و کاهش تعداد مبتلایان تاثیرگذار باشند.