جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

۱۰ میلیارد ریال به دانشجویان پیام نور اردبیل وام پرداخت شد - خبر

 

 

۱۰ میلیارد ریال به دانشجویان پیام نور اردبیل وام پرداخت شد

رییس دانشگاه پیام نور استان اردبیل گفت: بیش از ۱۰ میلیارد ریال به دانشجویان این دانشگاه در ترم گذشته وام شهریه پرداخت شد.

۱۰ میلیارد ریال به دانشجویان پیام نور اردبیل وام پرداخت شد

 محمد فداییان با اشاره به اینکه یکی از اهداف دانشگاه پیام نور گسترش آموزش عالی در مناطق محروم است، افزود: با تسهیلاتی مالی که دانشگاه پیام نور در اختیار دانشجویان خود قرار داد، هیچ دانشجویی بدلیل داشتن محدویت مالی از تحصیل محروم نشد و شهریه تمام دانشجویان  متقاضی وام از محل وام دانشجویی تامین شد.
وی با یادآوری اینکه دانشگاه پیام نور با چهار بانک عامل جهت پرداخت شهریه دانشجویان  طرف قرارداد است، گفت: علاوه بر صندوق رفاه دانشجویی، طبق قراردادی که با بانک صادرات، بانک قرض‌الحسنه مهر، بانک انصار و بنیاد علوی دارد، این بانک‌ها تمام شهریه دانشجویان متقاضی وام را تحت پوشش قرار می‌دهند.
رییس دانشگاه پیام نور استان اردبیل ادامه داد: در دوران کرونا، سعی شده تا تمام درخواست‌های وام بصورت الکترونیکی انجام گیرد و به تمام دانشجویانی که در مهلت مقرر درخواست وام شهریه‌ای داده بودند، در اسرع وقت وام شهریه ای تعلق گیرد.
فداییان افرود: کارمزد و سود این تسهیلات با نرخ ۲.۱ دهم و حداکثر تا ۲ درصد بوده و دانشجو پس از فارغ‌التحصیلی در اقساط کم آن را بازپرداخت می‌کنند.