سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

۱۰۷ کیلومتر پروژه بزرگراهی در شمال استان اردبیل در دست اجرا است - خبر

 

 

۱۰۷ کیلومتر پروژه بزرگراهی در شمال استان اردبیل در دست اجرا است

معاون مهندسی و ساخت راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: بخش عمده مطالعات پروژه‌های بزرگراهی شمال استان در حال انجام است ، طوری‌که ۱۰۷ کیلومتر پروژه بزرگراهی در این منطقه در دست اجرا است.

۱۰۷ کیلومتر پروژه بزرگراهی در شمال استان اردبیل در دست اجرا است

علی یوسف‌زاده افزود: علاوه بر این ۲۳۰ کیلومتر نیز بصورت همزمان مطالعات نقشه‌برداری ، طراحی ابنیه فنی و طراحی مسیر در دست اقدام می‌ باشد.

وی اضافه‌کرد: با تعریف سه طرح بزرگراهی ، تمام راه‌های شمال استان پوشش داده می‌شود.

یوسف‌زاده افزود: با پیگیری‌های انجام شده و حمایت‌های همه‌جانبه مسوولان استانی، از یک طرف طول طرح‌ها در پیوست قانون بودجه افزایش یافت و از طرف دیگر جهش خوبی در افزایش اعتبارات قانون بودجه صورت گرفت.

وی با بیان اینکه برخی از این پروژه‌ها به جهت مشکلات اعتباری در سال‌های گذشته در قطعات کوچکی اجرا می‌­شد، افزود: در سفر رییس‌جمهوری به استان اعتبارات خوبی برای پروژه‌های حمل و نقل استان مصوب شده که تخصیص بموقع آنها روند اجرایی پروژه‌ها را سرعت خواهد بخشید.

معاون مهندسی و ساخت راه و شهرسازی استان اردبیل بیان‌کرد: هر چند با توسعه راه‌های چهار خطه که مطالبه مردم است ، تصادفات کاهش می‌یابد اما عوامل انسانی نیز در میزان تصادفات دخیل است.

وی با بیان اینکه در برخی از محورهای استان و بر اساس آمار ثبت شده توسط سیستم‌های ثبت تخلفات سرعت ، تخلفات ثبت شده بیش از پنج برابر میانگین کشوری و حتی استانی است گفت: با افزایش تخلفات سرعت غیرمجاز، سایر تخلفات نیز به همان نسبت افزایش خواهد یافت که نتیجه آن افزایش تصادفات و در نهایت تلفات جاده­‌ای خواهد بود.