جهش تولید | دوشنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۹

۱۰۷۱ زندانی در اردبیل مشمول عفو مقام معظم رهبری شدند - خبر

 

 

۱۰۷۱ زندانی در اردبیل مشمول عفو مقام معظم رهبری شدند

مدیرکل زندان‌ ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان اردبیل گفت: ۱۰۷۱ زندانی در اردبیل مشمول عفو مقام معظم رهبری شدند.

۱۰۷۱ زندانی در اردبیل مشمول عفو مقام معظم رهبری شدند
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مراد فتحی ظهر امروز در نشستی با فرماندار خلخال اظهار داشت: آمار ورودی به زندان‌های  استان اردبیل در سال گذشته 13 درصد کاهش یافته و خوشبختانه یک هزار و 71 زندانی در اردبیل مشمول عفو  مقام معظم رهبری شدند و از زندان آزاد شدند.
 
وی بیان کرد: تلاش دستگاه قضائی استان فرهنگ‌سازی، اطلاع‌ رسانی از آسیب‌های اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرایم کیفری در جامعه است که در تلاش هستیم امر کاهش ورودی زندانیان جرائم کیفری را در استان نهادینه کرده و به این هدف مهم تمرکز بیشتری داشته باشیم.
 
 مدیرکل زندان‌‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان اردبیل گفت: سه هزار و 253 درخواست به شورا‌های حل اختلاف مستقر در زندان‌ های استان ورودی داشتیم و 466 حکم جایگزین حبس در استان صادر شده است که می‌تواند کاهش آسیب‌های اجتماعی را یک تهدید برای خانواده‌ها است فراهم کنیم.
 
فتحی بیان کرد: در تلاش هستیم اجرای طرح جایگزین حبس را نیز در استان به شکل مناسبی اجرا کنیم که این مسئله در کاهش آمار جمعیت کیفری زندان به دنبال خواهد داشت و درصدد هستیم با برنامه‌ریزی‌های انجام یافته گذشت شکات و تسهیلات این مهم را نیز ایجاد کنیم.