جهش تولید | جمعه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

۱۰۰ کیلوگرم مواد مخدر در خلخال کشف شد - خبر

 

 

۱۰۰ کیلوگرم مواد مخدر در خلخال کشف شد

فرماندار خلخال از تشدید مبارزه با مواد مخدر و کشف ۱۰۰ کیلوگرم مواد مخدر در سال جاری در این شهرستان خبر داد.

۱۰۰ کیلوگرم مواد مخدر در خلخال کشف شد

فریدون بابایی افزود: با تلاش‌های صورت گرفته از سوی فرماندهی انتظامی و همچنین نیروهای امنیتی میزان موارد کشف مواد مخدر در نیمه نخست سال جاری در مقایسه با زمان مشابه سال قبل ۹۷ درصد افزایش یافته است.

وی اظهارداشت: در این مدت آمار دستگیرشدگان فعال در عرضه و توزیع موادمخدر ۲۷ درصد نسبت به زمان مشابه سال قبل کاهش یافته و علت این امر افزایش کشفیات محموله‌های بزرگ موادمخدر در منطقه و دستگیری عوامل تهیه و توزیع عمده مواد افیونی است.

وی تعدد راه‌های ارتباطی منطقه بویژه راه‌های فرعی و روستایی، همسایگی با استان‌های آذربایجان‌شرقی، زنجان و گیلان و رغبت قاچاقچیان به استفاده از این راه‌ها برای ترانزیت و قاچاق مواد مخدر را از جمله عوامل افزایش میزان کشفیات موادمخدر در این شهرستان ذکر کرد.

فرماندار خلخال گفت: مبارزه با مواد مخدر و ریشه‌کنی این معضل بزرگ اجتماعی تنها از نیروی انتظامی خارج است و همه دستگاه‌های اجرایی عضو شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان وظیفه دارند تا با انجام بموقع وظیفه محوله و قانونی در بحش اجرای طرح‌های آموزش و فرهنگی پیشگیرانه از اعتیاد ماموران پلیس مبارزه با موادمخدر را همراهی کنند.