جهش تولید | یک‌شنبه، ۵ بهمن ۱۳۹۹

۱۰۰ کیلومتر راه روستایی در استان اردبیل در حال ساخت است - خبر

 

 

۱۰۰ کیلومتر راه روستایی در استان اردبیل در حال ساخت است

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان اردبیل با بیان اهمیت راه‌های روستایی گفت: ۱۰۰ کیلومتر راه روستایی در این استان هم‌اکنون در حال ساخت است.

۱۰۰ کیلومتر راه روستایی در استان اردبیل در حال ساخت است

کلیم‌الله وثوقی افزود: در قالب طرح ابرار هم ۱۰۰ کیلومتر راه روستایی بهسازی،شن‌ریزی و آسفالت خواهد شد که از این میزان ۵۰ کیلومتر در مرحله آسفالت و مناقصه می‌باشد.

وی از اجرای عملیات لکه‌گیری و روکش آسفالت ۱۳۳ کیلومتر از راه‌های استان با اعتبار ۵۵ میلیارد تومان خبر داد و بیان‌کرد: امسال یک هزار و ۱۰۰ کیلومتر از جاده‌های استان خط‌کشی خواهد شد.

او  به جابجایی ۸۳۷ هزارتن بار و کالا در استان اشاره کرد و  افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا تمام اقدامات لازم و پروتکل‌های بهداشتی نیز به شرکت‌های حمل و نقل ابلاغ شده است.

وی وضعیت حمل و نقل کالا در استان اردبیل را کاملا عادی و روان ذکر کرد و گفت: ۸۷ شرکت حمل و نقل کالا با بیش از هفت هزار و ۸۰۰ دستگاه ناوگان باری و ۱۱ هزار و ۴۰۰ راننده در این زمینه فعال هستند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل همچنین از صادرات ۵۱ هزار و ۵۶۰ تن کالای ایرانی از پایانه مرزی بیله‌سوار در فصل بهار خبر داد.

وی همچنین اضافه‌کرد: امسال راهداران در قالب گشت‌های راهداری و با همکاری شایسته دستگاه قضایی ۱۶۰ مورد تجاوز به حریم راه و ساخت و ساز غیرمجاز را شناسایی،توقف و قلع و قمع کرده‌اند.