جهش تولید | شنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۹

۱۰۰ هکتار برای توسعه فضای گلخانه‌ای منطقه آزاد نمین اختصاص یافت - خبر

 

 

۱۰۰ هکتار برای توسعه فضای گلخانه‌ای منطقه آزاد نمین اختصاص یافت

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل از اختصاص ۱۰۰ هکتار از اراضی منطقه آزاد اقتصادی نمین برای توسعه فضای گلخانه‌ای و ایجاد زمینه‌های اشتغال در آن خبرداد.

۱۰۰ هکتار برای توسعه فضای گلخانه‌ای منطقه آزاد نمین اختصاص یافت

ارژنگ عزیزی روز چهارشنبه در جلسه بررسی اراضی واگذار شده به شرکت بازرگانی شاهد برای اجرای منطقه ویژه اقتصادی شهرستان نمین اظهارداشت: تمامی زیرساخت‌ها لازم برای راه‌اندازی منطقه آزاد تجاری در سطح ۲ هزار و ۵۵ هکتار صورت ایجاد شده و  بر اساس رایزنی‌های کارشناسی و فنی شرکت بازرگانی شاهد صلاحیت‌های اجرایی را برای انجام این پروژه مهم کسب و اقدامات مناسبی در ۲ سال گذشته توسط همین شرکت در استان صورت گرفته است.
 

او گفت: تمام تلاش خود را بکار خواهیم بست تا مقدمات لازم را برای سرمایه‌گذاری خارجی در این منطقه انجام دهیم . زیرا سرمایه‌گذاری خارجی یکی از مهم‌ترین پارامترهای توسعه و عمران و آبادانی استان است.

وی افزود: از ۲ هزار و ۵۵ هکتار زمین منطقه آزاد تجاری ۱۰۰ هکتار برای توسعه فضای گلخانه‌ای و کشت در محیط بسته نیز در نظر گرفته شده است و با پیگیری ‌دست‌اندرکاران سازمان جهاد کشاورزی استان شاهد به ثمر نشستن این طرح خواهیم بود.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان نیز در این جلسه گفت: آماده‌سازی زیرساخت‌های منطقه آزاد تجاری و اختصاص ۱۰۰ و یا ۲۰۰ هکتار زمین برای توسعه فضای گلخانه‌ای فرصت بسیار مغتمی است تا با بهره‌برداری از امکانات موجود منطقه زمینه‌های لازم برای تولید و ایجاد اشتغال در سال جهش تولید فراهم شود.

خلیل نیکشاد افزود: در توسعه فضای گلخانه‌ای باید زیرساخت‌های لازم برق و گاز بویژه حقابه موردنیاز برای تامین نیاز آبی محصولات کشت شده فراهم شود و اگر مشکلی در خصوص آب نداشته باشیم این طرح با موفقیت اجرا و به بهره برداری خواهد رسید