سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

۱۰۰ مورد جهیزیه به نوعروسان خلخال اهدا شد - خبر

 

 

۱۰۰ مورد جهیزیه به نوعروسان خلخال اهدا شد

همزمان با ایام دهه فجر روز جمعه در آیینی ۱۰۰ مورد جهیزیه ایرانی به نوعروسان در شهرستان خلخال اهدا شد.

۱۰۰ مورد جهیزیه به نوعروسان خلخال اهدا شد

حجت‌الاسلام کریم اسدی امام جمعه خلخال در این آیین گفت: تشریفات بیش از حد ، چشم و هم چشمی‌ها  و گرایش به تجمل‌گرایی برخی خانواده‌ها ازدواج را برای تعداد بیشتری از جوانان دشوار کرده است.

وی اظهار داشت: شروع زندگی ائمه اطهار و حضرت فاطمه زهرا (س) و حضرت امام علی (ع) به آسانی شروع شده و با دوری از تجملات زندگی و دنیا پرستی همراه بوده است.

امام جمعه خلخال بسترسازی برای ازدواج آسان را یادآور شد و گفت: هرچه قدر هزینه‌های آغاز زندگی مشترک برای جوانان آسان‌تر باشد دوری از آسیب‌های اجتماعی و حفظ چهارچوب خانواده پس از ازدواج هم راحت‌تر خواهد بود.

وی با قدردانی از تلاش‌های صورت گرفته از سوی سپاه خلخال در امر تهیه ۱۰۰ جهیزیه برای نوعروسان این شهرستان و ارسال آنها به خانه‌های بخت در ایام دهه پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران افزود: امروز سپاه پاسداران به برکت انقلاب اسلامی در هر حوزه که قدم برداشته با برکت بوده و این برکت امروز در زندگی جوانان منتظر آغاز زندگی خود نمود پیدا کرده است.

در این مراسم فرمانده سپاه پاسداران خلخال هم گفت:این اقلام از نوع ایرانی و در راستای تحقق فرمان مقام معظم رهبری در حمایت از کالاهای داخلی و به قیمت کارخانه خریداری شده است.
سرهنگ پاسدار جهانبخش عطایی افزود: زمینه‌سازی برای ازدواج آسان جوانان با ترک تشریفات اضافی و هزینه بر سفارش ائمه معصوم (ع) بوده و بسیج ناحیه خلخال با تهیه جهیزیه و ارسال آن به خانه‌های بخت قدم‌های مثبتی برای تسهیل  ازدواج  زوج‌های جوان بر می‌دارد . 

وی  تصریح کرد: جهیزیه تهیه شده برای نوعروسان که به همت بسیج سازندگی، خیرین و بنیاد برکت تدارک دیده شده به ارزش ۶ میلیارد ریال است.