جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

۱۰۰۰ نفر در جشنواره کوچ عشایر اردبیل حضور یافتند - خبر

 

 

۱۰۰۰ نفر در جشنواره کوچ عشایر اردبیل حضور یافتند

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: بیش از یک هزار نفر در جشنواره ملی کوچ عشایر استان اردبیل که در بیله‌سوار برگزار شد، حضور داشتند.

۱۰۰۰ نفر در جشنواره کوچ عشایر اردبیل حضور یافتند
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، نادر فلاحی در دیدار با مدیر کل صدا و سیمای مرکز اردبیل اظهار داشت: بیش از یک هزار نفر در جشنواره کوچ عشایر استان اردبیل که در بیله‌سوار برگزار شد، حضور داشتند و این جشنواره ملی کوچ عشایر شاهسون استان اردبیل زمینه‌ساز اتحاد بین مردم و مسئولان استان اردبیل شد.
 
وی با بیان اینکه عشایر نماد وحدت و غیرت هستند و همواره در فرهنگ و تاریخ و مرزداری کشور نقش آفرینی جدی داشته‌ و دارند، افزود: در این جشنواره گردشگران خارجی از 12 کشور مختلف حضور یافته‌اند و شاهد دستاوردها و توانمندی‌های مختلف عشایر غیور ایران اسلامی بودند.
 
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل بیان کرد: شناساندن و معرفی ظرفیت‌های مختلف گردشگری عشایری در قالب 32 آلاچیق به‌عنوان نماد عشایر از جمله اهداف برگزاری این جشنواره است و عشایر غیور استان‌های مختلف توانمندی‌ها و صنایع دستی و آثار خود را در قالب غرفه‌های متعدد به معرض نمایش عموم گذاشته‌اند.
 
فلاحی با اشاره به اینکه در این جشنواره شیوه و نحوه برگزاری جشنواره بر عهده خود عشایر استان گذاشته شده بود، گفت: این جشنواره با شناسایی توانمندی‌های سایر شهرستان‌ها قابلیت اجرا در سایر شهرهای استان را دارا است.