جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

یک هزار و ۳۰۰ اردبیلی در طرح کسب و کارهای خانگی ثبت‌نام کردند - خبر

 

 

یک هزار و ۳۰۰ اردبیلی در طرح کسب و کارهای خانگی ثبت‌نام کردند

معاون آموزشی جهاد دانشگاهی اردبیل از ثبت‌نام بیش از یک هزار و ۳۰۰ نفر متقاضی کسب و کار خانگی در طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در این استان خبر داد.

یک هزار و ۳۰۰ اردبیلی در طرح کسب و کارهای خانگی ثبت‌نام کردند

بهرنگ کوهی اظهارداشت: دبیرخانه این طرح در مراکز آموزشی جهاد دانشگاهی شهرستان‌های اردبیل، پارس‌آباد و گرمی راه‌اندازی شده تا با همکاری و هم‌افزایی دستگاه‌های متولی، سهمیه ۲ هزار نفری استان از طرح مذکور محقق و ساماندهی شود.

وی افزود: اولویت‌های شغلی این طرح با توجه به مزیت و نیاز استان و همفکری دستگاه‌های اجرایی شناسایی شده است که پس از پایان ثبت پایش و ارزیابی متقاضیان جهت برگزاری دوره‌های توانمندسازی و ارائه مشاوره و هدایت متقاضی انجام می‌گیرد.

معاون آموزشی جهاد دانشگاهی استان اردبیل تصریح کرد: فاز سوم این طرح اتصال به بازار، برندسازی و اتصال به بنگاه‌های بالادستی است که این امر با همراهی پیشران ها با جهاد دانشگاهی محقق خواهد شد.

رییس اداره اشتغال و هدایت نیروی کار اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل نیز در این جلسه گفت: برای اجری فازهای این طرح، همکاری و تعامل سازنده دستگاه‌های اجرایی متولی در استان و شهرستان‌ها لازم است.

اصغر منافزاده با بیان اینکه اجرای این طرح باید در استان امری جدی تلقی شود، ادامه داد: الگوی نوین مشاغل خانگی در شرایط تحریم‌های اقتصادی و شیوع ویروس کرونا می‌تواند یاری بخش خانواده‌ها باشد و جامعه را به سمت توسعه سوق دهد.

وی به استفاده از ظرفیت پیشران‌هایی با میزان اشتغالزایی بالا در این طرح تاکید کرد و افزود: باید با برنامه‌ریزی مناسب، ارزیابی اولیه از متقاضیان با در نظر گرفتن همه جوانب انجام شود و اطلاعات مناسبی در اختیار آنها قرار بگیرد.