جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

یک هزار میلیارد ریال برای تکمیل سد عمارت گرمی اختصاص ‌یافت - خبر

 

 

یک هزار میلیارد ریال برای تکمیل سد عمارت گرمی اختصاص ‌یافت

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان اردبیل گفت: برای تکمیل سد مخزنی سد عمارت گرمی مغان فاینانس یک هزار میلیارد ریال با تضمین دولتی از سازمان برنامه و بودجه اختصاص یافت.

یک هزار میلیارد ریال برای تکمیل سد عمارت گرمی اختصاص ‌یافت
عباس جنگی مرنی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: با بهره‌برداری از این سد ۱۵ میلیون مترمکعب آب برای شرب ، ۷۵ میلیون مترمکعب برای کشاورزی و ۲۸ میلیون مترمکعب نیز برای امور زیست محیطی تامین خواهد یافت.
 
وی اظهارکرد: تامین اعتبارات لازم برای تکمیل طرح‌های توسعه منابع آب در استان اردبیل در دستور کار ویژه شرکت آب منطقه‌ای اردبیل قرار دارد تا با استمرار و ادامه فعالیت کارگاه‌های عمرانی در بخش آب ، تکمیل و بهره‌برداری از این طرح‌های ملی زودتر به نتیجه برسد.
 
جنگی مرنی ادامه داد: عملیات اجرایی سد مخزنی عمارت با پیشرفت فیزیکی ۹۴ درصد و با حجم مخزن ۱۸۲ میلیون مترمکعب جزو طرح‌های ملی استان اردبیل است که برای احداث آن تاکنون چهار هزار میلیارد ریال اعتبار هزینه شده و از محل اعتبارات عمومی و مرزی نیز ۳۷۰ میلیارد ریال برای این پروژه اختصاص یافته است.
 
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل با اشاره به تاثیر بسیار مثبت این سد در توسعه و آبادانی منطقه بیان کرد: با تکمیل و بهره‌برداری از این سد بخش قابل توجهی از کمبود منابع آب در بخش‌های مختلف شرب ، کشاورزی و صنعت منطقه مغان مرتفع خواهد شد.
 
وی بیان کرد: در سال‌های اخیر با استفاده از فاینانس داخلی یک هزار میلیارد ریال برای سد عمارت،  ۲۱۳۰ میلیارد ریال برای تکمیل شبکه آبیاری گیوی،  ۶۰۰ میلیارد ریال برای تکمیل شبکه آبیاری و زهکشی سبلان و  ۱۸۰ میلیارد ریال برای تکمیل و بهره‌برداری تصفیه‌خانه آب شرب خلخال اختصاص یافته و در آینده نیز سه هزار میلیارد ریال دیگر از محل فاینانس داخلی برای طرح‌های آب استان اردبیل اختصاص خواهد یافت.