جهش تولید | دوشنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۹

یک میلیارد ریال برای بازآفرینی واحدهای مسکونی ناکارآمد اردبیل تسهیلات داده می‌شود - خبر

 

 

یک میلیارد ریال برای بازآفرینی واحدهای مسکونی ناکارآمد اردبیل تسهیلات داده می‌شود

معاون مسکن و ساختمان راه و شهرسازی استان اردبیل از اعطای تسهیلات ساخت و بازآفرینی واحدهای مسکونی فرسوده و ناکارآمد در محلات هدف و سکونتگاه‌ها تا سقف یک میلیارد ریال خبرداد.

یک میلیارد ریال برای بازآفرینی واحدهای مسکونی ناکارآمد اردبیل تسهیلات داده می‌شود
شهرام باباخانی روز سه‌شنبه در جلسه ستاد بازآفرینی پایدار شهری استان اردبیل افزود: در حال حاضر این اداره کل در راستای احداث و باآفرینی واحدهای مسکونی ناکارآمد در محلات هدف و سکونتگاه‌ها نسبت به معرفی متقاضیان برای اخذ تسهیلات ساخت تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان در صورت رعایت تمام شرایط اقدام می‌نماید.
 
وی گفت: هم‌اکنون احداث ساختمان‌های خانه محله ، سالن تربیت بدنی ، آسفالت معابر و پیاده راه‌سازی در  استان و در قالب اعتبارات دولتی به مبلغ ۸۴ میلیارد ریال در حال اجرا می‌باشد.
 
وی اضافه‌کرد: در راستای تخصیص قیر رایگان جهت بازآفرینی محلات هدف با پیگیری اداره کل راه و شهرسازی استان قیر به شهرداری‌ها تحویل داده شده است.
 
موسی کنعانپور ،مدیرکل دفتر فنی استانداری اردبیل نیز در این جلسه احیای بافت‌های ناکارآمد و بازآفرینی شهری را امری ضروری در کاهش مشکلات اجتماعی دانست و بر پیگیری مسوولان مربوطه در شهرستان‌ها در این خصوص تاکید کرد.
 
وی گفت: با استفاده از ظرفیت صندوق‌های نیکوکاری و حمایتی باید مشکلات این مناطق احصاء و با همکاری خیرین جهت مشارکت در پروژه‌ها و برنامه‌های بازآفرینی در راستای بهسازی بافت‌ها اقدام شود.
 
مدیرکل دفتر فنی استانداری اردبیل استفاده از تجارب موفق در زمینه بازآفرینی شهری و احیای بافت‌های ناکارآمد را گامی در راستای اجرای مناسب این اقدام دانست.
 
او افزود: در احیای بافت‌های ناکارآمد تمامی دستگاه‌ها باید پای کار بوده و هماهنگ عمل کنند.