جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

یک‌هزار و 682 روستای اردبیل بهره‌مند از زیرساخت ارتباطات است - خبر

 

 

یک‌هزار و 682 روستای اردبیل بهره‌مند از زیرساخت ارتباطات است

مدیرعامل شرکت مخابرات استان اردبیل گفت: در استان اردبیل بیش از یک‌هزار و 682 روستا بهره‌مند از زیرساخت‌های مناسب ارتباطات است که ساکنان این مناطق روستایی از این خدمات استفاده می‌کنند.

یک‌هزار و 682 روستای اردبیل بهره‌مند از زیرساخت ارتباطات است

یاور محمدحسینی عصر امروز در نشست معاون وزیر ارتباطات در اردبیل اظهار کرد: ما در چند سال اخیر و با هدف توسعه و تقویت حوزه ارتباطات در مناطق روستایی و محروم فعالیت‌های خوبی را در تأمین امکانات زیرساختی شاهد بودیم به طوری که در این مدت اجرای فیبر نوری به مسافت 4 هزار و 673 کیلومتر در مناطق مختلف استان انجام شده است.

وی در مورد بهره‌مندی یک‌هزار و 650 روستا از تلفن خانگی به عنوان بالاترین میانگین در سطح کشور تصریح کرد: میانگین بهره‌مندی روستاییان ما از تلفن خانگی تا 95 درصد و اینترنت پرسرعت نیز در حد قابل قبول است.

مدیرعامل شرکت مخابرات استان بهره‌مندی 26 شهر استان از امکانات دیتا به همراه فعالیت 463 سایت مدرن تلفن همراه را در استان اردبیل یادآور شد و گفت: همه این زیرساخت‌ها فراهم آمده تا هموطنانمان در استان اردبیل بتوانند از شرایط مناسب ارتباطات بهره‌مند شوند.

محمدحسینی از بهره‌مندی ساکنان مناطق شهری و روستایی از اینترنت پرسرعت را خاطرنشان کرد و افزود: بیش از 68 هزار نفر از ساکنان استان اردبیل از اینترنت پرسرعت بهره‌مند هستند که در مناطق روستایی تا 150 روستا از این خدمات استفاده می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس، وی فضا و بستر مناسب حضور جوانان و افراد بیکار را در بهره‌مندی از شبکه‌های آی.سی.تی برای ورود به بازار کار و مبادلات اقتصادی یادآور شد و بیان کرد: مشکلی در این زمینه وجود ندارد و در استان اردبیل اقدامات، برنامه‌ریزی‌ها و هدف‌گذاری‌ها به سمتی است تا بتوانیم از شرایط فراهم شده برای رضایتمندی هموطنانمان بیش از هر زمان دیگر استفاده کنیم.